Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » 20 laptopów wsparciem zdalnej edukacji uczniów!

20 laptopów wsparciem zdalnej edukacji uczniów!

20 laptopów wsparciem zdalnej edukacji uczniów!

Na początku maja do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika trafi 20 laptopów z oprogramowaniem, które będą przeznaczone dla uczniów w celu wsparcia zdalnej edukacji. Sprzęt został zakupiony przez Miasto Lubawa w ramach projektu „Zdalna Szkoła”. Wartość projektu wynosi 69.980 złotych a koszt jednostkowy komputera z oprogramowaniem to prawie 3,5 tys. złotych.

Obecnie kształcenie odległość to jedyna forma nauczania. Do jej realizacji niezbędny jest sprzęt komputerowy. Szkoła Podstawowa już dużo wcześniej wyszła z inicjatywą udostępnienia uczniom i nauczycielom szkolnych laptopów, tabletów oraz komputerów z pracowni informatycznych. Z takiej możliwości skorzystało ponad 50 osób.

Zakupiony w ramach powyższego projektu sprzęt pozostanie do dyspozycji uczniów. Obowiązek kształcenia na odległość został przedłużony do 24 maja. Czy po tym terminie uczniowie powrócą do nauki stacjonarnej – zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej. Wiadomo natomiast, że gdy uczniowie na stałe powrócą do nauki stacjonarnej, zakupiony sprzęt pozostanie w szkole w pracowni informatycznej.

Projekt „Zdalna Szkoła” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś priorytetowa I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa podlegające pod Ministerstwo Cyfryzacji .

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top