Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » ACADEMICA – korzystaj z cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych

ACADEMICA – korzystaj z cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych

ACADEMICA – korzystaj z cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA to realizowany przez Bibliotekę Narodową projekt, który powstał pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i był finansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 2.3: Inwestycje związane z rozwojem infrastruktury informatycznej nauki. Partnerem projektu była Naukowa i Akademicka sieć Komputerowa.

W oparciu o tradycyjny system wypożyczeń bibliotecznych powstał system wypożyczania wersji elektronicznych książek i czasopism naukowych, które mogą trafić do szerszego niż do tej pory grona czytelników. Głównym celem projektu jest uzupełnienie, a w przyszłości zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, wypożyczaniem publikacji w postaci cyfrowej.

Z możliwościami cyfrowej wypożyczalni można zapoznać się na stronie academica.edu.pl. System umożliwia wyszukiwanie pełnotekstowe, oferuje system rezerwacji oraz bieżącą informację o bibliotekach, które przystąpiły do systemu. Korzystanie z cyfrowej wypożyczalni jest bezpłatne, zarówno dla bibliotek, jak i ich użytkowników.

REGULAMIN https://academica.edu.pl/static/Regulamin-uzytkownika-Academica.pdf

DOSTĘP do AKADEMICA https://academica.edu.pl/

 

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top