Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » 21 marca – obchody Pierwszego Dnia Wiosny w Gimnazjum

21 marca – obchody Pierwszego Dnia Wiosny w Gimnazjum

21 marca – obchody Pierwszego Dnia Wiosny w Gimnazjum

„Żyj zdrowo i aktywnie”, to myśl przewodnia tegorocznych obchodów I Dnia Wiosny, zorganizowanych przez Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie. Organizatorzy, pragnąc promować zdrowy i aktywny styl życia, przygotowali wiele ciekawych atrakcji na temat profilaktyki zdrowotnej oraz sposobu utrzymania dobrej kondycji fizycznej.

W I części spotkania Barbara Podobińska – Prokop udzieliła wskazówek i porad na temat prawidłowego żywienia. Rozstrzygnięto konkurs na temat zdrowej żywności. Uczniowie gimnazjum mieli okazję obejrzeć najciekawsze prezentacje.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Aleksandra Paprocka kl. II E

II miejsce – Adam Neumann kl. II C

III miejsce – Marta Ankiewicz kl. II E

W II części spotkania Mirosław Gajewski opowiedział o roli i formach aktywności fizycznej oraz zaprezentował ćwiczenia mające wpływ na kształtowanie sylwetki.

W przerwach uczniowie mieli okazję wysłuchać utworów, które zaprezentował szkolny chór „Erato” oraz zespół instrumentalno – wokalny – „Ewakuacja” pod opieką Stanisława Grzywacza.

Miłym i oczekiwanym akcentem świętowania było ogłoszenie wyników konkursu, organizowanego co roku przez Samorząd Uczniowski – „Najsympatyczniejszy nauczyciel i uczeń Gimnazjum w Lubawie”. W tym roku

wśród nauczycieli I miejsce i tytuł Najsympatyczniejszego Nauczyciela Gimnazjum w Lubawie w roku szkolnym 2013/2014 otrzymał p. Piotr Lontkowski. Wśród uczniów I miejsce i tytuł Najsympatyczniejszego Ucznia Gimnazjum w Lubawie w roku szkolnym 2013/2014 zdobył Rafał Osicki z kl. II B.

Osoby zaangażowane w przeprowadzenie obchodów:

Barbara Podobińska – Prokop

Joanna Kuczyńska

Mirosław Gajewski

Stanisław Grzywacz

Koordynacja działań i opieka nad prawidłowym przebiegiem całości – opiekun Samorządu Uczniowskiego – Anna Dombrowska

Poza tym w tym dniu odbyła się również akcja profilaktyczna  ,,Życie jest tylko jedno”, której celem było dostarczenie uczniom informacji o niebezpieczeństwach zdrowotnych, moralnych i prawnych  związanych z używaniem środków psychoaktywnych, oraz ,,uczulenie” młodzieży na zagrożenia oraz wzmocnienie w nich umiejętność powiedzenia nie, tak aby dorastający młody człowiek mógł dokonać wyboru i czuć, że zależy on tylko od niego.

W ramach akcji podjęte zostały następujące działania:
I. Pogadanka dla uczniów na temat dopalaczy p. Lucyna Kanicz
II. Projekcja filmu edukacyjnego ,,Życie jest tylko jedno””
II. Mecz towarzyski promujące zdrowy styl życia  Policja – Drużyna Gimnazjum.

Materiał: Gimnazjum w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top