Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Inne » Biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej oraz 800-lecia Lubawy!

Biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej oraz 800-lecia Lubawy!

Biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej oraz 800-lecia Lubawy!

Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały już od listopada, ponieważ Dzień Myśli Braterskiej to najważniejsze święto harcerzy na całym świecie! Obchodzimy go 22 lutego z racji rocznicy urodzin założycieli skautingu – Roberta oraz Olave Baden- Powellów.

19 lutego do Lubawy przyjechało ponad 90 harcerzy z Hufca ZHP Iława, ale w sobotni wieczór gościliśmy również przedstawicieli Hufca ZHP Działdowo. Impreza rozpoczęła się na plebanii, dalej przeniesiona była do Liceum. W piątkowy wieczór odbyła się krótka trasa po mieście oraz zajęcia z rękodzieła, każda drużyna miała za zadanie ozdobić ramkę do zdjęć, w której na końcu dostali ich zbiorowe zdjęcie.

Sobota przebiegała prężniej, ponieważ od samego rana dużo się działo. Korzystając z uprzejmości OSiRu, zrobiliśmy zdjęcie z drona (można obejrzeć w galerii) ustawiając się kolejno w węzeł przyjaźni oraz ZHP. Po powrocie do szkoły sprawdziliśmy wiedzę harcerzy o Lubawie oraz harcerstwie w formie gry „planszowej”. Najbardziej męczącym punktem imprezy jest zawsze sobotnia długa trasa. W jej trakcie sprawdziliśmy wiedzę uczestników o Lubawie, patronach ulic, legendach, ale także umiejętności zręcznościowe. Dzięki uprzejmości Rady Miasta, a w szczególności Pana Jana Sarnowskiego, na wszystkich po powrocie czekał przepyszny bigos ufundowany właśnie przez wspomniane osoby. Wieczorem odbyło się śpiewogranie, świecowisko oraz rozliczenie z zadań przedrajdowych. Drużyny musiały przygotować legendę o Lubawie w ich interpretacji oraz 10 ciekawostek o ich mieście.

W niedzielę od rana zabraliśmy się za sprzątanie, aby na 10.30 udać się na Mszę Świętą do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła. Na zakończeniu rajdu rozdaliśmy nagrody dla najbardziej zaangażowanych drużyn. Dziękujemy za wsparcie:

Panu Janowi Sarnowskiemu z Rady Miasta Lubawa
Pani Iwonie Pruchniewskiej i „FotoVenus Studio Cyfrowe Lubawa”
Zespołowi Szkół w Lubawie
Parafii pw. św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła
Urzędowi Miasta Lubawa

Czuwaj!
25 Lubawska Drużyna Starszoharcerska im. phm. Bronisława Grzymowicza

Materiał:Barbara Jakubowska

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top