Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Championi bez respektu dla rywali w węgierskim Pucharze Świata!

Championi bez respektu dla rywali w węgierskim Pucharze Świata!

Championi bez respektu dla rywali  w węgierskim Pucharze Świata!

W dniach od 15 do 18 maja w węgierskim Szeged odbywał się drugi z rzędu turniej rangi Pucharu Świata. Przypomnijmy iż tejże rangi zawody Federacja WAKO organizuje w roku trzy razy w Europie! Pierwsze miały miejsce w Austrii, gdzie z srebrnym medalem wróciła Oliwia Lóźniewska natomiast trzeci turniej rangi Pucharu Świata odbędzie się w czerwcu we Włoszech.
Po raz pierwszy w historii CSW Champion Lubawa mógł pozwolić sobie na start w dwóch edycjach Pucharu Świata i jak się okazało z efektownym skutkiem!
Do Szeged ekipa jedenastoosobowa z prezesem Mariuszem Ziębą, kierowcą Darkiem Łaniewskim i trenerem Rafałem Mazurowskim na czele oraz z ośmioma zawodnikami w roli głównej już w środę wyruszyli w trasę.
W pierwszy dzień, a więc w czwartek odbyło się ważenie i rejestracja zawodników natomiast po ekipa się zakwaterowała i spędziła czas turystycznie zwiedzając miasto. W kolejnym dniu już odbyły się zmagania w formule pointfighting, w której zawodnicy CSW Champion Lubawa uzyskali następujące wyniki:
Brązowe medale zdobyli: Oliwia Rucińska kat wag 37 kg i Hubert Kaczorowski kat wag do 57 kg, obydwoje kadeci natomiast srebrny medal zdobyła Sandra Szczesiak kat wag 60 kg juniorka.Warto odnotować pomimo niezdobytych medali że świetnie spisał się Jakub Leliwa, który potrafił wykorzystać technikę za 3 pkt z wyskoku w pierwszej wygranej walce, poza nim świetnie także zaprezentował się Wiktor Grochalski, który w pierwszej walce wyeliminował faworyta turnieju z węgierskiego teamu „Kirali”. W sobotę i niedzielę zawodnicy rywalizowali w formułach walki ciągłej light-contact i kick-light, w których Championi także zaliczyli większość walk do udanych nie odpuszczając niemalże nikomu! W wersji light-contact brązowe medale wywalczyli: Oliwia Rucińska po raz drugi, Hubert Łaniewski kat wag 52 kg, Konrad Łaniewski kat wag 57 kg, Wiktor Grochalski kat wag 42 kg i Paulina Turulska kat wag 42 kg wszyscy kadeci natomiast  srebrny medal zdobyła juniorka Marta Lipka kat wag 70 kg. W wersji kick-light w formule której dodatkowo można używać kopnięć na udo świetnie zaprezentowała się kadrowiczka Sandra Szczesiak zdobywając drugie srebro na tym turnieju natomiast brązowy medal także w tym dniu już drugi przypadł Marcie Lipce! W tej formule pomimo dobrych i zaciętych walk zabrakło szczęścia braciom Łaniewskim do zdobycia medalu. Podsumowując dokonania naszych zawodników uważam że kroczymy we właściwym kierunku i na znacznie wyższy poziom sugerując się progresem z zawodów na zawody i to na co raz bardziej prestiżowych! Choć nie ukrywam że  ranga na Węgrzech pod względem frekwencji państw i poziomu nieco odstaje choćby od organizowanych Pucharów Świata w Austrii, czy we Włoszech, pomimo to absolutnie nie obniża to wartości dokonanych przez Championów wyników na tego typu zawodach! Dziękuję zawodnikom za włożony wkład w pracę, która przynosi owocny efekt, dzięki czemu doznajemy nie tylko ja ale i też wszyscy którzy nam kibicują  wielkiej radości i dumy z reprezentowania naszego miasta i kraju!
W imieniu klubu chciałbym także bardzo podziękować Michałowi Bukowskiemu za użyczenia auta, Jarkowi Szczepańskiemu za udostępnienie bagażnika, ponadto za wsparcie w sfinansowaniu wyjazdu firmie VBCH Design Piotr Wiergowski, LSK Lubawa Sławomir Łątkowski, Grzegorzowi Koszyńskiemu i Przemkowi Grochockiemu. Ponadto podziękowania kierujemy w stronę p. Macieja Radtke Burmistrza Miasta Lubawa i do samego Urzędu Miasta Lubawa za bezustanne wspieranie CSW Champion Lubawa.

Vice Prezes i Trener CSW Champion Lubawa
Rafał Mazurowski

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top