Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Choinka prosto z Lasów

Choinka prosto z Lasów

Choinka prosto z Lasów

Mikołajki to dzień uwielbiany przez wszystkie dzieci, bo zwiastuje zbliżające się najbardziej rodzinne święta w roku, czyli Boże Narodzenie. Tradycją było, że tego dnia były zapalane światełka na choince na Rynku, jednakże w tym roku lampki zabłysły na żywym świątecznym drzewku przy zamkowych murach, a cała uroczystość oraz bogata oprawa tego święta odbyła się dzięki partnerowi wydarzenia – Lasom Państwowym.

Wydarzenie rozpoczęło się od animacji dla dzieci w Lubawskim Centrum Aktywności Społecznej. LCAS dosłownie „pękał w szwach” i niestety nie wszystkie maluchy mogły wziąć udział w imprezie, podczas której, oprócz radosnych świątecznych pląsów, miały okazję do spotkania z Mikołajem, a jak wiadomo cukierek od Niego smakuje i cieszy zawsze bardziej niż ten kupiony w sklepie. Po tanecznej zabawie przyszedł czas na uroczyste zapalenie bombki na dziedzińcu dawnego zamku.

Punktem kulminacyjnym Mikołajek były wydarzenia odbywające się na placu przed Lubawskim Centrum Aktywności Społecznej. Tam została ustawiona 10 – metrowa choinka ufundowana przez Lasy Państwowe, w wielkim kotle gotował się bigos myśliwski oraz rozstawiony był Dziki Food Truck, w którym tworzyły się burgery z dziką konfiturą. Przez plac przewinęło się kilkaset osób.

W oczekiwaniu na oświetlenie świątecznego drzewka mieszkańcom towarzyszył burmistrz Lubawy Maciej Radtke, kryjący się w stroju Świętego Mikołaja przewodniczący Rady Miasta Jan Sarnowski oraz przedstawiciele sponsora imprezy: Michał Gzowski rzecznik prasowy Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Adam Roczniak dyrektor Regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie oraz Dariusz Krzyżanowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Olsztynek.

– W imieniu polskich leśników składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia, dużo spokoju, szczęścia, rodzinnych świąt, bez kłótni, bez polityki. Smacznych świat, żeby każdy z Państwa się przejadł, żeby były prezenty, Mikołaj dotarł do każdego domu (…) Życzymy smacznego bigosu od Jakuba Wolskiego z Hell’s Kitchen, wybitny kucharz, który gotuje dziczyznę. Każdy z Państwa może zabrać ze sobą małą choinkę do domu, tak żeby już na święta było zielono, pachnąco i ekologicznie. Wesołych Świąt – takie życzenia mieszkańcom złożył Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

Tutaj, trzeba jednak doprecyzować, że to nie były jakieś tam małe choinki, tylko piękne i kształtne 2 metrowe świerki, których mieszkańcom rozdano ponad setkę. Zarówno choinki, jak i degustacja potraw dla mieszkańców dzięki partnerowi wydarzenia Lasom Państwowym, była bezpłatna.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top