Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Dzień Liczby Pi w Gimnazjum

Dzień Liczby Pi w Gimnazjum

Dzień Liczby Pi w Gimnazjum

13 marca 2014 r. w Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie po raz siódmy zorganizowano uroczyste obchody Dnia Liczby Pi.
Tradycyjnie rozpoczęliśmy od konkursu na recytację jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. W konkurencji tej zwyciężyła Agnieszka Bukowska uczennica klasy I A, która wykazała się znajomością 227 cyfr po przecinku.
Kolejnym elementem obchodów Dnia Liczby Pi był Matematyczny Turniej Drużyn, w którym uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje klas. Drużyny zmagały się z szeregiem różnego rodzaju zadań matematyczno-logicznych m.in. matematyczne rebusy i krzyżówki, sudoku, tangramy itp. Po długich i niezwykle emocjonujących zmaganiach zwyciężyła reprezentacja klasy III E w składzie: Joanna Makowska, Bartłomiej Krośnicki i Jakub Zabłotny. Miejsce II zajęła drużyna klasy III A: Dąbrowski Mateusz, Dybich Igor, Lewalski Michał, a miejsce III uczniowie klasy III C: Oliwia Jankowska, Milena Szordykowska, Dominika Wiergowska.
Święto królowej nauk cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, iż zaangażowanych w obchody było prawie 80 gimnazjalistów. Uczniowie z zapałem i entuzjazmem uczestniczyli w poszczególnych konkurencjach.
Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Lubawy – Pana Macieja Radtke.
Przygotowaniem konkursu i czuwaniem nad jego przebiegiem zajęli się nauczyciele matematyki: Grażyna Surdykowska, Piotr Lontkowski, Mariusz Ruczyński.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top