Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Dzień Seniora

Dzień Seniora

Dzień Seniora

W poniedziałek, 28 listopada, w zamkowych piwnicach Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznej odbył się Dzień Seniora. Uroczystość otworzył gospodarz wydarzenia burmistrz Lubawy Maciej Radtke, który przywitał Seniorów oraz grupę teatralną A,CO!, działającą w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lidzbarku. Ta zaprezentowała publiczności program słowno – muzyczny „Ach, to życie”. Seniorzy z chęcią śpiewali razem z artystami znane polskie piosnki, a skecze przedstawiające sytuacje z życia codziennego co i rusz wywoływały lawinę śmiechu.

Po występie artystycznym dla uczestników spotkania przygotowany został poczęstunek. Był to również czas rozmów kuluarowych, w których Seniorzy mogli porozmawiać z burmistrzem o sprawach bieżących miasta, swoich oczekiwaniach oraz spostrzeżeniach. Nawiązały się również nowe znajomości oraz zrodziły pomysły, które miejmy nadzieję doczekają się realizacji.

Taka formuła Dnia Seniora, jest nawiązaniem do tradycji Balu Seniora organizowanego przez samorząd, który niestety ze względu najpierw na pandemię Covid-19, a w tym roku na trwający remont budynku Szkoły Podstawowej i co się z tym wiąże „rozlokowaniem” uczniów m.in. w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury nie był możliwy do zorganizowania.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top