Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Europa staje otworem dla Michała Zawadzkiego – naszego Sokoła, który szybuje wysoko!

Europa staje otworem dla Michała Zawadzkiego – naszego Sokoła, który szybuje wysoko!

Europa staje otworem dla Michała Zawadzkiego – naszego Sokoła, który szybuje wysoko!

michałW marcu bieżącego roku Michał Zawadzki wystartował w zawodach I Pucharu Polski w Raciborzu.  W swojej kategorii wiekowej – 42kg – zajął pierwsze miejsce co umocniło go na pozycji lidera w swojej wadze. Michał jest członkiem kadry narodowej i zaraz po obozie kadry w Raciborzu wyjeżdża z nią na międzynarodowe zawody na Węgrzech. To nie pierwsze powołanie Michała do kadry, rok wcześniej niestety problemy zdrowotne przeszkodziły w wyjeździe na zawody międzynarodowe.
Ten szesnastoletni zapaśnik SOKÓŁ(Lubawa) rozpoczął swoją  przygodę zapaśniczą jako młodzik w 2009 roku. Walczył w stylu klasycznym. Już jako młody zawodnik uzyskał osiągnięcia takie jak: 1 miejsce w Turnieju UKS w Solcu Kujawskim, 2 miejsce w Turnieju UKS w Chełmie oraz 3 miejsce w Turnieju UKS w Olsztynie. Od 2013 r. walczy w grupie wiekowej jako kadet również w stylu klasycznym. Stoczył 49 walk gdzie 31 z nich to walki wygrane. 9 walk wygrał na punkty, 4  przewagą oraz 18 walk poprzez powalenie przeciwnika na łopatki. Na swoim koncie posiada wiele osiągnięć między innymi 2 miejsce w I Pucharze Polski w Poznaniu, 7 miejsce w Pucharze Kaszub w Kartuzach, 1 miejsce na Mistrzostwach LZS w Poznaniu, 5 miejsce w XIX OOM w Piotrkowie Trybunalskim, 3 miejsce w II Pucharze Polski w Radomiu. Wszystkie te osiągnięcia uzyskał w stylu klasycznym. Mimo swojego krótkiego stażu treningowego i młodego wieku zdołał dołączyć do czołówki krajowej w swojej kategorii wiekowej.  W 2013r. stoczył również dwie walki w stylu wolnym w grupie wiekowej kadet gdzie zajął 5 miejsce w I Pucharze Polski w Brzegu Dolnym oraz 7 miejsce w XIX OOM w Zgierzu.
 „Osiągane wyniki sportowe Michała to efekt jego ciężkiej pracy, niespotykanej jak na tak młody wiek samodyscypliny oraz dużej konsekwencji działań. Osiągnięcia  i talent Michała dają nadzieję na to, że zostanie dobrym i liczącym się zawodnikiem. Jest on przyszłością nie tylko lubawskich ale i polskich zapasów” – tak o Michale mówi trener, Henryk Mężykowski.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top