Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Festyn Świętojański w Lubawie

Festyn Świętojański w Lubawie

Festyn Świętojański w Lubawie

24 czerwca w Łazienkach Lubawskich odbył się Festyn Świętojański. Podczas Festynu wystąpiła Schola Dzięcięco-Młodzieżowa z parafii Św. Jana, zespół “Ewakuacja” z SP-Gimnazjum w Lubawie, Zespół Wokalno- Instrumentalny “Papugi” ze Szkoły Podstawowej w Lubawie, solistki ze Studia Wokalnego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury. Po godz. 16:00  odbył się koncert orkiestry Castle Brass. Castle Brass Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych Zamku Kórnickiego to kwintet złożony z dwóch trąbek, rogu, puzonu i tuby.
Zespół powstał w 1993 roku i początkowo działał pod nazwą Art Brass Ensamble. Na bogaty i bardzo zróżnicowany repertuar – od muzyki epok Renesansu i Baroku, po kompozycje współczesne – składają się również utwory popularne i rozrywkowe.
Castle Brass występuje więc w zabytkowych wnętrzach pałaców, zamków, dworków oraz w najwspanialszych salach koncertowych.
Castle Brass prowadzi samodzielną działalność koncertową a także uświetnia swoją muzyką różnorodne uroczystości takie jak: bankiety, przyjęcia, rauty i koncerty plenerowe. Skład zespołu:
Leszek Kubiak – trąbka, Henryk Rzeźnik – trąbka, Krzysztof Stencel – waltornia, Zbigniew Starosta – puzon, Zbigniew Wilk – tuba. Koncert orkiestry odbył się w ramach trwającego IV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego, pod kierownictwem artystycznym Tomasza Glanca.

materiał: Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top