Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Filip zwycięzcą Bałtyckiej Ligi o Puchar Burmistrza Miasta Lubawa

Filip zwycięzcą Bałtyckiej Ligi o Puchar Burmistrza Miasta Lubawa

Lubawa w dniach 2-3.06.2017 r. gościła 69 młodzików z 13 klubów podczas Międzynarodowej Bałtyckiej Ligi Młodzików w zapasach w stylu klasycznym o Puchar Burmistrza Miasta Lubawa. Był to już trzeci turniej rozgrywany od 2015 roku.Do rywalizacji przystąpiło 8 zawodników reprezentujących MLKS “Sokół” w Lubawie. Najlepiej spisał się Filip Łużyński, który pokonał wszystkich rywali i zajął pierwsze miejsce w kat. do 53 kg. W tej samej wadze Łukasz Stawiarski zajął II miejsce przegrywając z kolegą klubowym a pokonując po drodze do finału między innymi zawodnika z Rosji. Kolejne dwa medale zostały w rękach zawodników Sokoła w wadze do 38 kg srebrny przypadł Jakubowi Łupaczewskiemu a brązowy Nikodemowi Zawadzkiemu. Pozostali zawodnicy sklasyfikowani zostali na następujących pozycjach: Hubert Januszewski – V m, Igor Ewertowski – V m, Sebastian Kowalkowski VII m, Dawid Empel IX m. W klasyfikacji drużynowej MLKS “Sokół” sklasyfikowany został na III m za GKS CARTUSIA (Kartuzy) i RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom). Dziękujemy Władzom miasta Lubawa za sfinansowanie turnieju. Podziękowania należą się również naszym niezawodnym jak zawsze Sponsorom.

materiał:Henryk Mężykowski/MLKS Sokół Lubawa