Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Gladius Cup 2013! Ostródzki Festiwal Sztuk Walki CHAMPION TZN MISTRZ!!!

Gladius Cup 2013! Ostródzki Festiwal Sztuk Walki CHAMPION TZN MISTRZ!!!

Gladius Cup 2013! Ostródzki Festiwal Sztuk Walki CHAMPION TZN MISTRZ!!!

Dnia 12 października w sobotę br. w Ostródzie odbył się Turniej Gladius Cup 2013
zorganizowany przez Polską Unię Taekwondo. Na Ostródzki Festiwal Sztuk Walki zjechało się ponad 150 zawodników z takich klubów jak Orient Częstochowa, Egida Olsztynek, Team Piechotka Susz, Team MMA Ostróda, a także z Mrągowa, Braniewa, Krakowa no i oczywiście gospodarze Gladius Ostróda.
Celem lubawskich Championów, którzy wystawili 29 osobową kadrę począwszy od dzieci, młodzików, kadetów do juniorów było sprawdzenie obecnej dyspozycji w rywalizacji ogólnopolskiej. Test wypadł znakomicie, gdyż w zasadzie wygraliśmy wszystko co było do wygrania! Drużynowo zajęliśmy pierwsze miejsce z bilansem 17 medali złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. Jest to bardzo imponujący wynik pokazujący jakim poziomem i siłą dysponuje team lubawski! Dla przykładu miejsce drugie które zajął Gladius Ostróda zdobył 8 medali złotych więc przewaga jest przejrzysta, ale to nie wszystko! Ponadto najlepszą zawodniczką turnieju zostaje Sandra Szczesiak, a najlepszym zawodnikiem Konrad Łaniewski oboje CSW Champion Lubawa!
Pomimo świetnego wyniku nie obyło się bez kilku zaciętych i wyrównanych starć zwłaszcza z gospodarzami, gdzie towarzyszyły niesamowite emocje! Nie obyło się także bez kilku niespodzianek w których np. Zosia Radtke potrafiła zwyciężyć między innymi aktualną vice mistrzynię Polski w kickboxingu! Poza nią jako jedyna biorąc pod uwagę najmłodszy rocznik 2005, który był dopuszczony do rywalizacji walk w wersji semi-contact zaimponowała Małgosia Zięba, która zwyciężyła całą swoją kategorię wygrywając z teoretycznie bardziej doświadczonymi zawodniczkami! Natomiast najmłodszym zawodnikiem, który rywalizował w walkach Soft-stick (walka na pałki) był Michał Korżyński rocznik 2007, który wywalczył brązowy medal, poza Michałem także w tej samej rywalizacji dzielnie spisała się Karolina Derkowska rocznik 2006, która zdobyła srebrny medal. Niewątpliwie słowa uznania należą się dla wszystkich zawodników Championa, ale nie sposób, każdego z nich wymienić stąd wyróżnię głównie tych którzy zaimponowali niesamowitymi, trudnymi technikami za które zdobywali punkty, a do nich należeli Łukasz Wojtowicz świetne obrotowe z powietrza kopniecie za 3 pkt. Adrian Bendyk i jego znakomite obrotówki nożne, podobnie jak i także Krystian Dolny, Zosia Radtke, Hubert Kaczorowski, Paulina Turulska, Wiktor Grochalski, czy Sandra Szczesiak, którzy głównie wykonywali kopnięcia za 3pkt.
W walkach ciągłych zanotowaliśmy także wygrane przed czasem w których w wadze ciężkiej Daniel Wrombel wygrywa finał, poza nim Kuba Sosnowski w sposób bardzo efektowny kopnięciem obrotowym nie daję szans rywalowi z Ostródy, którego śle na deski, Sandra Szczesiak, która deklasuje kadrowiczkę Taekwondo w walkach przerywanych i ciągłych! Podobnie i nasi kadrowicze Oliwia Piotrzkowska i Hubert Łaniewski przewyższali swych rywali dojrzałością i doświadczeniem wygrywając walki!
Chciałbym bardzo podziękować rodzicom, którzy zagwarantowali dojazd zawodnikom na zawody, a także za wspaniały doping, który dodawał niesamowitą energię do boju!
Przed nami teraz cykl przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Świata, które odbędą się we Włoszech licząc że spośród teamu lubawskiego otrzymamy liczne powołania do Kadry Narodowej, a wcześniej 16 listopada planujemy wyjazd na seminarium szkoleniowe do Piaseczna, w których zagoszczą także zawodnicy z Niemiec natomiast w lutym przed Championami poważniejszy test tym razem już w Chorwacji na Międzynarodowym Pucharze!

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top