Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » II Zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów w formule kick-light w Lubawie zakończone!

II Zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów w formule kick-light w Lubawie zakończone!

II Zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów  w formule kick-light w Lubawie zakończone!

W dniach od 20 do 22 czerwca br. w Lubawie odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów w formule walki kick-light w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata, które odbędą się od 6 do 14 września br. we Włoszech.
W zgrupowaniu udział wzięło jedenastu kadrowiczów powołanych przez trenera kadry Rafała Mazurowskiego. Skład: Weronika Nowak, Sylwia Bancer, Oliwia Piotrzkowska, Oliwia Lóźniewska, Piotr Stępień, Lucjan Wiśniewski, Hubert Łaniewski, Konrad Łaniewski, Mateusz Dymek, Sebastian Samiła i Michał Adamek. Pierwszego dnia po przyjeździe kadrowicze zakwaterowali się w hotelu „Maximus”, następnie odbyło się ważenie i po krótkiej odprawie wszyscy zawodnicy otrzymali kadrowe koszulki sfinansowane przez firmę „Szynaka Meble”. Kolejnego dnia w sobotę dzień rozpoczął się od porannej zaprawy biegowej i rozruchu na lubawskim stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji, później po śniadaniu odbyła się sesja zdjęciowa i kolejny trening na hali osiru, na którym przeprowadzono ćwiczenia sprawnościowo wydolnościowe, miedzy innymi na gumach, ponadto przećwiczone były warianty walki i zadania taktyczne. Po obiedzie, które posiłki ufundowane zostały dzięki uprzejmości Jerzego Banaszewskiego z „Zajazdu Tropicana” kadrowicze mieli czas wolny. Miłym gestem zostali zaskoczeni zawodnicy ze strony Prezesa CSW Champion Lubawa Mariusza Zięby, który wręczył wszystkim upominki w postaci kosmetyków.  Na następnym treningu w ramach rozgrzewki zawodnicy zagrali w piłkę nożną natomiast po, zorganizowane zostały sparingi w których kadrowicze stoczyli po kilka walk trzy rundowych. Tego samego dnia po treningu odbył się wykład na temat diety i dopingu, który przeprowadził absolwent AWF Krystian Kaniewski. Wieczorem przed kolacją kadrowicze skorzystali jeszcze z odnowy biologicznej, a na zakończenie drugiego dnia zgrupowania przeprowadzono podsumowujące zebranie.
W niedzielę także dzień rozpoczął się od porannej zaprawy, następnie po śniadaniu odbył się trening taktyczny połączony ze sparingami, który miał na celu rozpoznanie jak reagują zawodnicy na zmęczeniu natomiast po treningu kadrowicze posilili się ostatnim obiadem i po spakowaniu odbyło się także ostatnie podsumowujące zebranie kończące zgrupowanie.
Biorąc pod uwagę obecną dyspozycję zawodników zauważyłem spory progres z przed ostatniego zgrupowania w Pułtusku. Co raz bardziej krystalizuje się skład, który zostanie powołany ostatecznie do Mistrzostw Świata. Generalnie jestem pełen podziwu dla tych młodych ludzi, którzy niesamowicie poświęcają się aby być na każdym zgrupowaniu i brać udział jak i także wylewają wiele potów podczas zajęć i wyróżniają się niesamowitą wolą walki aby przekonać swoją dyspozycją że jesteśmy gotowi do startu w mistrzostwach!
W imieniu kadry wierzymy głęboko że trud i poświęcenie  zostanie docenione i Polski Związek Kickboxingu zrobi wszystko aby umożliwić wyjazd kadetom w jak najliczniejszym składzie, aby móc podbić włoską ziemię podczas Mistrzostw Świata!

Serdeczne podziękowania kierujemy:
Hotel i Restauracja „Maximus” Iwony Wojtowicz – zakwaterowanie wraz ze śniadaniami i kolacjami
Zajazd Tropicana – obiady
Szynaka Meble – ufundowane koszulki kadrowe
Ośrodek Sportu i Rekreacji – obiekty z których korzystali kadrowicze
PHU Mariusz Zięba – upominki

Ze sportowym pozdrowieniem  Trener Kadry Kadetów Kick-light
Rafał Mazurowski

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top