Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » IX Lubawska Gala Sportu

IX Lubawska Gala Sportu

IX Lubawska Gala Sportu

10 marca odbyła się IX Lubawska Gala Sportu – największe wydarzenie sportowe w mieście, które w tym roku uświetnił występ Marcina Dańca. W trakcie Gali został rozstrzygnięty Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Lubawskiej przeprowadzony przez Głos Lubawski oraz przyznane Nagrody Finansowe Burmistrza Miasta Lubawa dla 5 zawodników, trenera, działacza oraz drużyny. Nagrody lub wyróżnienia (zgodnie z Uchwałą Rady Miasta) mogą otrzymać jedynie zawodnicy, trenerzy, drużyny reprezentujące barwy klubów i stowarzyszeń sportowych zarejestrowanych na terenie Lubawy.  Złożone przez kluby wnioski opiniowała Kapituła, która oprócz przedstawienia pretendentów do nagród weryfikuje wnioski pod względem formalnym (nominuje lub odrzuca wnioski). Kapituła w składzie: z-ca burmistrza Stanisław Kieruzel, dyrektor szkoły podstawowej Mirosław Kowalczyk, dyrektor Gimnazjum – Marek Borkowski oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacek Różański i radny Janusz Sobiechowski w tym roku nominowała do Nagrody Burmistrza następujących zawodników:
– Patryk Rożentalski – Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy „SOKÓŁ” – zapasy
– Tomasz Ewertowski – Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy „SOKÓŁ”- zapasy
– Filip Januszewski – Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy „SOKÓŁ” – zapasy
– Kacper Łuczak – Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy „SOKÓŁ” zapasy
– Hubert Januszewski – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „KOPERNIK” – zapasy
– Karolina Taranowska – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „KOPERNIK” – lekkoatletyka, piłka ręczna, piłka nożna
– Mateusz Jackowski – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „KOPERNIK” – lekkoatletyka, piłka ręczna, piłka nożna
– Martyna Strużyńska – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „KOPERNIK” – lekkoatletyka, piłka ręczna
– Jakub Borkowski – Lekkoatletyczny Klub Sportowy „LUBAWA” – lekkoatletyka
– Sebastian Jakubowski – LKS „LUBAWA” – lekkoatletyka
– Marek Kornowski – Lekkoatletyczny Klub Sportowy „LUBAWA” – lekkoatletyka
– Piotr Kozłowski – LKS „LUBAWA” – lekkoatletyka
– Weronika Mieczkowska – LKS „LUBAWA” – lekkoatletyka
– Maciej Nowakowski – LKS „LUBAWA” – lekkoatletyka
– Marek Korpowski – Lubawski Klub Rajdowy – sporty motorowe
– Grzegorz Łazarewicz – Lubawski Klub Rajdowy – sporty motorowe
– Hubert Łaniewski – CSW „Champion” Lubawa – kickboxing
– Paulina Turulska – CSW „Champion” Lubawa – kickboxing

Z pośród tej grupy Nagrodę Finansową otrzymali:

  • 3.000 złotych – Weronika Mieczkowska
  • 2.500 złotych – Piotr Kozłowski
  • 2.500 złotych – Mateusz Jackowski
  • 2.500 złotych – Hubert Łaniewski
  • 2.500 złotych – Kacper Łuczak

Wyróżnieni:

Patryk Rożentalski – MLKS Sokół, zapaśnik
Tomasz Ewertowski – MLKS Sokół, zapaśnik
Filip Januszewski – MLKS Sokół, zapaśnik
Hubert Januszewski – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy KOPERNIK, zapaśnik
Jakub Borkowski – Lekkoatletyczny Klub Sportowy Lubawa
Sebastian Jakubowski – Lekkoatletyczny Klub Sportowy Lubawa
Paulina Turulska – Centrum Sportów Walki Champion Lubawa
Maciej Nowakowski – Lekkoatletyczny Klub Sportowy Lubawa
Grzegorz Łazarewicz – Lubawski Klub Rajdowy
Marek Kornowski – Lekkoatletyczny Klub Sportowy Lubawa
Wyróżnieni otrzymali książki, – Monografię Lubawy pod red. prof. Andrzeja Radzimińskiego oraz tłumaczenie najstarszej kroniki lubawskiej Gustava Lieka pt.: Lubawa w Prusach Zachodnich z uwzględnieniem Ziemi Lubawskiej. Ponadto zawodnicy otrzymują bidon samofiltrujący wodę i wałki do masażu ciała.

Nominowani trenerzy:

– Mirosław Gajewski – Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy „SOKÓŁ” – zapasy
– Leszek Kołodziejski – Lekkoatletyczny Klub Sportowy „LUBAWA” – lekkoatletyka
– Karol Malinowski – Lubawska Akademia Piłkarska – piłka nożna
– Rafał Mazurowski – Centrum Sportów Walki „Champion” Lubawa – kickboxing

Z tej grupy czek o wartości 3.000 złotych otrzymał Karol Malinowski

Nominowani działacze sportowi:

-Marek Liberacki – zgłoszony przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy „LUBAWA” – lekkoatletyka
– Mariusz Zięba – zgłoszony przez Centrum Sportów Walki „Champion” Lubawa – kickboxing
– Tadeusz Licznerski – zgłoszony przez Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy MOTOR Lubawa – piłka nożna

Wyróżnionym działaczem został Tadeusz Licznerski. Otrzymał on czek na 3.000 złotych.

Nominowane drużyny:

-drużyna chłopców w piłce ręcznej LUKS „KOPERNIK”
-Lubawska Akademia Piłkarska – grupa ŻAK (roczniki 2007-2008)
-MLKS MOTOR LUBAWA drużyna JUNIORÓW MŁODSZYCH

Zwyciężyła Lubawska Akademia Piłkarska, która została uhonorowana czekiem na 6.000 złotych.

Najpopularniejsi Sportowcy i Trener Ziemi Lubawskiej

1. Śmiechowski Julian (Automobilklub Wielkopolski, sporty samochodowe)
2. Gajewski Dawid (Jordan Kazanice, piłka nożna)
3. Januszewski Filip (Sokół Lubawa, zapasy)
4. Kowalski Adrian (Motor Lubawa, piłka nożna)
5. Ewertowski Tomasz Sokół Lubawa, zapasy)
6. Kaczyński Robert (Lider Złotowo, piłka nożna)
7. Mateusz Krawiecki (Lubawa Kocha Biegać, biegi ekstremalne)
8. Szałkowski Szymon (Motor Lubawa, piłka nożna)
9. Gerka Damian (Motor Lubawa, piłka nożna)
10. Marta Lipka (Champion Lubawa, kickboxing)

Wyniki Plebiscytu na Najpopularniejszego Trenera Ziemi Lubawskiej 2016r.
1. Robert Ewertowski (Sokół Lubawa, zapasy)
2. Marek Tykarski (LKS Lubawa, lekka atletyka)
3. Karol Malinowski (Lubawska Akademia Piłkarska)
4. Patryk Wodzicki (Motor Lubawa, piłka nożna)

Ponadto podczas Lubawskiej Gali Sportu zostały wręczone medale w konkursie „800 km na 800 lat”. Ostatecznie pokonany (w dowolny sposób) dystans 800 km udokumentowało u organizatora 95 osób.

 

Komentarze

Komentarze

Scroll to top