Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Jakub Leliwa Mistrzem Polski!

Jakub Leliwa Mistrzem Polski!

Jakub Leliwa Mistrzem Polski!

W dniach od 5 do 7 kwietnia w Nowym Targu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w wersji Low-Kick. Jest to formuła ringowa rozgrywana w pełnym kontakcie z dodatkowymi kopnięciami na udo. W zawodach brało 325 kickbokserów z 81 klubów!

CSW Champion Lubawa reprezentowało dwóch juniorów.

Damian Gadulski w walce ćwierćfinałowej nie sprostał aktualnemu mistrzowi Polski Oriental Rules [muay-thai] z Lublina z którym co prawda wygrywał na pkt. niestety w pewnym momencie Damian otrzymuje cios na wątrobę i kończy walkę przed czasem…

Jakub Leliwa, który później rozpoczął rywalizację od swojego klubowego kolegi dostaje się do półfinału i w walce o finał wygrywa przed czasem już w pierwszej rundzie! Po silnych kopnięciach na udo rywal Kuby dwa razy zostaje liczony i w efekcie sędzia walkę przerywa!

Finał okazał się bardzo wymagający mimo, że rywal z klubu Pretorium Poznań był nieco niższy, ale bardzo silny i od pierwszej rundy napierał huraganowymi atakami na Kubę… Lubawianin był w niezłych opałach i nawet został liczony po jednej seryjnej akcji zawodnika z Poznania.

Jak na Championa przystało Kuba przetrwał i był bliski nawet zakończenia walki w drugiej rundzie, ale gong rywala uratował… Trzecia runda była już niemalże o przetrwanie mimo to Jakub Leliwa stosunkiem nie jednogłośnym 2 do 1 wygrywa i zostaje mistrzem Polski!

W moim odczuciu o wygranej zaważyła większość trafnych, silnych kopnięć i przede wszystkim determinacja i wiara!

Na chwilę obecną jest to największy sukces tego roku, ale to jeszcze nie koniec ponieważ już w czwartek wyruszamy do Innsbrucka w Austrii na Puchar Świata WAKO, a zatem o odpoczynku nie ma mowy bo czas nie pozwala… W turnieju poza Kubą Leliwą wystartuje również Julia Kamińska! Tak więc trzymamy kciuki za lubawskimi Championami!!!

Wyniki:

Mistrz Polski – Jakub Leliwa kat wag do -57 kg Junior Młodszy

Damian Gadulski kat wag do -67 kg Junior Starszy sklasyfikowany na 7 miejscu…

Materiał: CSW Champion

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top