Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Inne » Kolejna zbiórka krwi

Kolejna zbiórka krwi

Kolejna zbiórka krwi

W czwartek 4 lipca podczas akcji zorganizowanej przez klub Honorowych Dawców Krwi Szwed Lubawa oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Lubawie pozyskano ponad 21 litrów krwi.
W remizie OSP Lubawa już od wczesnych godzin porannych ustawiła się długa kolejka osób chętnych podzielić się ratującym życie darem, którego jak dotąd medycyna nie potrafi wyprodukować, dlatego tak ważna jest promocja idei honorowego krwiodawstwa. Wśród krwiodawców znaleźli się ratownicy, strażacy, osoby niezrzeszone oraz pracownicy Sweedwoodu, którego zarząd wspiera rozwój honorowego krwiodawstwa wśród swojej załogi. Kolejny raz lubawscy honorowi dawcy oddali najwięcej krwi, a ich akcje należą do najliczniejszych w regionie, stając się wzorem i zachętą dla innych. Po przybyciu ambulansu iławskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie rozpoczęto rejestrację uczestników, a doktor Stanisław Siłka przeprowadził badania kwalifikując uczestników. Spośród 52 osób, które zgłosiły gotowość, krew można było pobrać od 47 dawców. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i profesjonalnej obsłudze medycznej, donacje przebiegły bardzo sprawnie, a krwiodawcy nie musieli długo oczekiwać w kolejce.
Prezes PCK Janusz Skuzjus zaprasza do udziału w kolejnej akcji 25 lipca w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Tekst i zdjęcia: Mariusz Brzozowski – rzecznik PCK Iława
Zdjęcia również: Michał Leszczyński

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top