Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Królowa wróciła na Łazienkowski

Królowa wróciła na Łazienkowski

Królowa wróciła na Łazienkowski

Najważniejsza i niewątpliwie bardzo udana impreza lekkoatletyczna tej wiosny już za nami. W niedzielę 1 czerwca na Stadionie Łazienkowskim odbyły się Mistrzostwa Województwa  Lubawa 2014. O tytuły najlepszych w regionie rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w kategoriach wiekowych junior, junior młodszy i młodzik. Blisko dwustu zawodników wraz z trenerami i opiekunami z terenu całego warmińsko-mazurskiego szczelnie wypełniło stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji. Parkingi i drogi dojazdowe były zapełnione autobusami i samochodami uczestników. Liczyły się nie tylko medale, ale i możliwość zdobycia kwalifikacyjnych minimów na szybkim, lubawskim tartanie.

Nie licząc psujących dobre wyniki porywów wiatru, pogoda sprzyjała sportowcom. Wyśmienicie wypadli reprezentanci gospodarzy, Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Lubawa. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie W-M ZLA, ale na szczególne podkreślenie zasługują: Nowakowski 1m na 800 metrów, Bieńkowski (powrócił po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją) 1m na 100 i 3m 200 metrów, Jakubowski 1m na 600 metrów, Jurkiewicz 3m na 300 metrów, Winiewska 2m w pchnięciu kulą, kombinowana sztafeta męska w składzie: Maciolek, Jakubowski, Nowakowski, Słupski 4×400 metrów zajęła 3m. Weronika Mieczkowska (pierwszy wynik w kraju U-16) 1m w pchnięciu kulą, podobnie Figger, który do 1m w pchnięciu kulą dołożył złoto w rzucie oszczepem, Brzozowska 2m na 100 metrów, Grzybowska 1m na 100 metrów, Maciołek dwa razy srebro na 100 i 200 metrów, Meller 2m w rzucie oszczepem, Zawadzki 1m na 300 metrów ppł oraz Borkowski 2m w rzucie oszczepem.

Zawody sędziowały połączone sił arbitrów z Olsztyna, Nowego Miasta Lubawskiego oraz oczywiście Miejskiego Kolegium Sędziów w Lubawie. Medale wręczali Bogdan Karpiesiuk, prezes głównego organizatora zawodów, Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki, dyrektor lubawskiego ośrodka sportu Jacek Różański w roli współorganizatora oraz trenerzy zawodników. Warto nadmienić, że zawody i sam odremontowany stadion dokładnie obejrzał delegat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W związku ze zmianą przepisów wypłycenia będzie wymagać rów z wodą. Innych zastrzeżeń do lubawskiego obiektu delegat nie miał. Tym samym lubawski stadion wrócił na mapę obiektów lekkoatletycznych. Wiele osób z lekkoatletycznego środowiska naszego województwa miało okazję obejrzeć go po raz pierwszy, ponieważ poprzednio impreza tej rangi odbyła się w Lubawie trzy lata temu.

– Zebraliśmy wiele komplementów za jakość i estetykę pięknie prezentującego się w słońcu stadionu. Doceniając kompleksową ofertę OSiR, kilka grup wyraziło zainteresowanie pobytem  na obozie szkoleniowym – podsumował Jacek Różański, dyrektor OSiR.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top