Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Kryterium po raz XXII

Kryterium po raz XXII

Kryterium po raz XXII

Tradycyjnie 3 maja ulicami miasta z linia startu i mety na lubawskim Rynku przemknęli kolarze, uczestnicy Kryterium Ulicznego im. Edmunda Groszkowskiego. Frekwencja jak zwykle dopisała, na starcie w męskich i żeńskich kategoriach: Żak, Młodzik, Junior Młodszy, Junior, Kobiety Open, zapisało się łącznie 129 zawodników i zawodniczek. Panie z ostatniej wymienionej kategorii zdobywały punkty w III Eliminacji Mistrzostw Polski Kobiet, a cała lubawska impreza znajduje się w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego. Otwierający imprezę burmistrz Maciej Radtke podkreślił, że jest to impreza sportowa o najdłuższym rodowodzie w powojennej historii Lubawy.

Emocji na trasie jak zwykle nie zabrakło. Walka na 1800-metrowej pętli odbywała się na każdej prostej, każdym zakręcie. O skali zaciętości niech świadczy fakt, że metę osiągnęło i sklasyfikowanych zostało 111 osób spośród 129 startujących. Tym cenniejszy jest sukces Dawida Łątkowskiego z Lubawy (choć występującego w barwach OKK Olsztyn), który w kategorii Żak zajął najwyższe miejsce na podium. Walka trwała do ostatniego metra, zwyciężył z czasem 18 minut i 11 sekund, a ten sam czas zajął drugi zawodnik, którego Dawid wyprzedził dosłownie o pół koła. W drużynówce, jak to często bywało, triumfował mocarny klub kolarski z Grudziądza: ALKS Stal, o dwa punkty wyprzedzając UKS Copernicus Toruń.

Mimo całkowitego zachmurzenia aura była dla kolarzy łaskawa, nie padało. Służby medyczne miały trochę pracy, ale skończyło się na kilku niegroźnych otarciach i uszkodzeniach sprzętu. Rywalizację obserwowała jak zwykle spora grupa publiczności dopingującej kolarzy. Brawa zbierali zwłaszcza na mecie na Rynku, gdzie na scenie odbywały się dekoracje. Puchary i nagrody wręczali Maciej Radtke, burmistrz miasta Lubawa oraz Jan Leliwa, prezes Ludowego Klubu Kolarskiego „Ziemia Lubawska”. Organizatorami imprezy był tradycyjnie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie oraz klub kolarski LKK „Ziemia Lubawska”.

Kat. Junior Młodszy

Kat. Kobiety Open

Kat. Młodzik

Kat. U23, Junior

Kat. Żak, Żaczka

Kat. Młodziczka, Juniorka Młodsza

Klasyfikacja drużynowa

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top