Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » “Lekkoatletyka dla każdego”

“Lekkoatletyka dla każdego”

W niedzielę 20 listopada na największej w Polsce hali lekkoatletycznej w Toruniu, odbyły się mistrzostwa dla Polski północnej dla dzieci i młodzieży biorącej udział w programie „Lekkoatletyka dla każdego”. Zawodom nadano miano olimpiady. Każdy z ośrodków zobowiązany był do wystawienia ośmioosobowej drużyny w kategorii szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych. W reprezentacji województwa warmińsko- mazurskiego szkół podstawowych jak i gimnazjalnych ( klasy I i II) na ośmiu zawodników powołanych do każdej z nich aż po pięcioro pochodzi z naszego klubu. W kategorii szkół podstawowych: Grzybińska Maria, Taranowska Karolina, Biedrzycka Weronika, Jackowski Mateusz i Frankiewicz Łukasz. Gimnazja: Uzarska Julia, Tykarska Adrianna, Piekoszewski Dominik, Przybyłowski Tomasz, Jaroszewski Bartosz. Wymienieni zawodnicy wraz kolegami i koleżankami z innych klubów naszego województwa tworzyli drużynę, która startowała w wieloboju (skok w dal, rzut piłką lekarską, 60m oraz jako konkurencja finałowa sztafeta 8x200m). Obydwie drużyny zajęły siódme miejsca. Warto podkreślić, że zarówno „podstawówka” jak i „gimnazjum” zdecydowanie wygrały swoje biegi sztafetowe. Nie zabrakło też rywalizacji w konkurencjach indywidualnych. W biegu na 500m reprezentowali nas: Mesikowska Marta, Jakubowska Patrycja, Tykarska Karolina, Malinowska Wiktoria, Kołodziejska Patrycja, Fafińska Emilia, Wrońska Laura, Zadroga Hubert, Górski Maciej i Niedziela Mateusz. Niestety ze względów zdrowotnych zabrakło powołanych do reprezentacji Pauliny Fafińskiej i Macieja Borkowskiego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Hubert Zadroga, który zajął trzecie miejsce w bardzo silnie obsadzonej konkurencji w biegu 500m rocznika 2006 i młodsi. W koku wzwyż reprezentowała nas Zuzanna Niedziela, a w pchnięciu kulą Marcin Figger i Daria Siemińska, która po raz kolejny pokazała klasę i zajęła drugie miejsce w konkursie z takim samym wynikiem jak pierwsza zawodniczka 10,42m( decydował drugi wynik). Wysokie 4miejsce zajął Marcin Figger i znacząco poprawił swój rekord życiowy wynik należy uznać za bardzo dobry zwłaszcza, że Marcin specjalizuje się w rzucie oszczepem. Opiekunami reprezentacji wojewódzkiej byli trenerzyi Marek Tykarski i Leszek Kołodziejski .