Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Lubawa lepsza od Nowego Miasta Lubawskiego – Tenis

Lubawa lepsza od Nowego Miasta Lubawskiego – Tenis

Lubawa lepsza od Nowego Miasta Lubawskiego – Tenis

Dopiero ostatni pojedynek wyłonił zwycięzcę I Meczu Drużynowego w Tenisie Ziemnym Lubawa – Nowe Miasto Lubawskie. Sukces lubawskiej ekipie zapewnił Jarosław Szczepański pokonując Rafała Godzińskiego 6:0, 6:2.
Burmistrzowie – Lubawy Maciej Radtke i Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, patroni meczu, już zadeklarowali, chęć kontynuacji takich spotkań w następnych sezonach.
Jak zapowiedział Przemysław Kurszewski, dyrektor ds. PR i marketingu LTT „Laver”, w przyszłym sezonie Towarzystwo zamierza zorganizować turniej drużynowy z reprezentacjami innych miast. Impreza potrwałaby wtedy dwa dni. W ramach niej odbywałby się zawsze mecz derbowy Lubawa – NML, prawdopodobnie z większą liczbą zawodników. Spotkanie sąsiadujących ze sobą miast, zaczęło się dla lubawian nieszczególnie; Łukasz Żywicki bez kłopotów uporał się z Mariuszem Krauzewiczem. Co prawda para Rafał Ankowski- Dariusz Łowin dała sobie radę z nowomiejskim deblem, ale przy tym napsuła sporo krwi gospodarzom. Po wygraniu pierwszego seta lubawscy zawodnicy pogubili się i zanosiło się na ich porażkę. Całe szczęście, że w trzecim secie odnaleźli rytm i wygrali cały pojedynek. Przegrana ich, a zaraz potem na korcie nr 2 Jana Krauzewicza z Romanem Boberkiem, mocno skomplikowałaby sprawę. Wtedy lubawianie, by myśleć o zwycięstwie, musieliby wszystkie pojedynki wygrywać. Po trzech pojedynkach gracze nowomiejscy prowadzili 2:1.
Przez cały mecz gospodarze mocno musieli się wysilać, aby nie pozwolić rywalom za bardzo odskoczyć. Losy pojedynku ważyły się do ostatnich gier. Jeszcze przed dwoma meczami singlowymi to Nowe Miasto mogło czuć się wygranym, bo prowadziło 3:2. Ostatecznie jednak najpierw Jarosław Wojtkiewicz, a potem Jarosław Szczepański nie pozostawili złudzeń swoim przeciwnikom, komu należy się zwycięstwo.
Choć wynik ostatniej gry wskazywałby raczej na niezagrożone zwycięstwo to Szczepański nie ukrywał, że mogło być różnie. Wystarczyłoby pozwolić Godzińskiemu na długie wymiany, a i stres zrobiłby dodatkowo swoje.
Nowomiejscy tenisiści na wręczeniu nagród odgrażali się graczom z Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego „Laver”, które zorganizowało spotkanie, że w następnym roku to im przypadnie chwała zwycięstwa. Gorycz porażki graczom z NML osłodził tort w kształcie rakiety tenisowej, który przygotował sam prezes LTT „Laver” Jarosław Szczepański.
Więcej o tenisie na www.ltt-laver.pl

Wyniki:

Lubawa – Nowe Miasto Lubawskie 4:3

Mariusz Krauzewicz – Łukasz Żywicki 0:6, 0:6,
Rafał Ankowski-Dariusz Łowin – Rafał Godziński-Arkadiusz Zaleski 6:4, 3:6, 6:2,
Jan Krauzewicz – Roman Boberek 4:6, 6:2, 3:6,
Wojciech Konkel – Wojciech Milewski 6:3, 6:2,
Przemysław Kurszewski-Jarosław Szczepański – Roman Boberek-Łukasz Żywicki 4:6, 3:6,
Jarosław Wojtkiewicz – Arkadiusz Zaleski 6:1, 6:2,
Jarosław Szczepański – Rafał Godziński 6:0, 6:2.
mpk, foto: z archiwum LTT „Laver”

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top