Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Lubawskie Kryterium zainaugurowało sezon kolarski

Lubawskie Kryterium zainaugurowało sezon kolarski

Lubawskie Kryterium zainaugurowało sezon kolarski
Długi majowy weekend na sportowo tradycyjnie kończy Kryterium Uliczne im. Edmunda Groszkowskiego o Puchar Burmistrza Lubawy. W Święto Narodowe 3 maja kolarze wyjechali na ulice naszego miasta już po raz 26.
Poszczególne wyścigi odbywały się w następujących kategoriach wiekowych: żak, młodzik, junior młodszy i junior i kobiety open, oczywiście osobno chłopcy i dziewczęta. Łącznie na starcie zameldowało się 130 zawodników i zawodniczek, reprezentujących kluby z północnej części naszego kraju. Pośród nich tak utytułowane firmy, jak mistrzowie Polski ALKS Stal Grudziądz, TKK Pacific Nestle Team, UKS Copernicus – SMS Toruń. W barwach tego ostatniego klubu występował jedyny lubawski akcent w osobie Dawida Łątkowskiego, który w silnie obsadzonym, 24-osobowym biegu juniorskim zajął 3 miejsce. Co ciekawe, Dawid dzień wcześniej otrzymał powołanie do kadry narodowej Polski na zawody w Czechach, które odbyły się następnego dnia po lubawskim kryterium. Inną ciekawostką był udział 19-osobowej grupy zawodników z Ukrainy. Młodzi sportowcy-uciekinierzy z ogarniętego wojną kraju znaleźli w Polsce nie tylko schronienie, ale dzięki pomocy zaprzyjaźnionych klubów także możliwość uprawiania swojego ukochanego sportu. Szczegółowe wyniki innych zawodników i klasyfikację generalną przedstawiamy w oficjalnym komunikacie sędziowskim poniżej.
Zmaganiom kolarzy przyglądali się widzowie na linii start-meta na lubawskim Rynku oraz całej 1800-metrowej pętli wiodącej ulicami miasta. Kibicowaniu sprzyjała pogoda. Było na tyle ciepło i słonecznie, by wyjść z domu, a jednocześnie na tyle rześko, by zawodnicy i zawodniczki nie cierpieli od gorąca. Mimo prognoz, deszcz oszczędził Lubawę, a lekki kapuśniaczek spadł na kibiców wraz z zakończeniem ostatniej konkurencji Kryterium podczas ceremonii dekoracji. Dekoracje odbywały się rzez cały czas trwania imprezy pomiędzy wyścigami kolejnych kategorii wiekowych. Młodsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe, a starsi nagrody finansowe. Wręczali je Maciej Radtke, burmistrz Lubawy i Jan Leliwa, prezes Ludowego Klubu Kolarskiego Ziemia Lubawska. Towarzyszyli im miejscy radni: Anna Tańska, Janusz Sobiechowski i Grzegorz Rolka. Do grona dekorujących dołączył Roman Gancarz, komendant lubawskiego komisariatu. Ostatnie puchary otrzymali najmłodsi uczestnicy Kryterium, czwórka dzielnych młodych kolarzy amatorów, którzy wzięli udział w krótkim sprincie ulicą Warszawską w wyścigu dla dzieci.
Kryterium zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji przy udziale LKK Ziemia Lubawska, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz strażaków OSP Lubawa i Policji. Puchary i nagrody zostały ufundowane ze środków miasta Lubawa.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top