Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Marta Lipka i Hubert Łaniewski po raz trzeci z rzędu Mistrzami Polski!

Marta Lipka i Hubert Łaniewski po raz trzeci z rzędu Mistrzami Polski!

Marta Lipka i Hubert Łaniewski po raz trzeci z rzędu Mistrzami Polski!

W dniach od 5 do 7 lutego w Kartuzach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w formule Kick-light, ponadto były także zorganizowane walki „Master Cup”.

CSW Champion Lubawa w Kartuzach reprezentowało pięciu zawodników: Marta Lipka, Hubert Łaniewski i Konrad Łaniewski zgłoszeni zostali do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Juniorów natomiast Daniel Pakuszewski i Dawid Osicki stoczyli po jednej walce w ramach turnieju „Master Cup” wśród seniorów. Niestety Dawid w kat wag do 74 kg ulega swojemu rywalowi, który okazał się bardziej dynamiczny i w rezultacie skuteczniejszy natomiast Daniel Pakuszewski w kat wag do 69 kg wygrywa swoją walkę w stylu bardzo ekonomicznym, nie forsując zbytnio tempa, a raczej skupiając uwagę na punktowaniu przeciwnika co dało pozytywny efekt. O dużym pechu może mówić Konrad Łaniewski, który w kat wag do 63 kg pierwszej walce trafia na Ernesta Kisiel zawodnik ze Starachowic, kadrowicz, bardzo utytułowany, który zostaje później Mistrzem Polski. Z Konradem wygrywa z niezbyt dużą przewagą, gdzie o zwycięstwie zadecydowała większa ilość trafniejszych kopnięć low-kick. W moim odczuciu i z różnicy punktowej na korzyść przyszłego mistrza można by wywnioskować, że to właśnie Konrad postawił największy opór spośród innych zawodników, którzy stanęli na drodze po triumf zawodnikowi ze Starachowic niestety nie udało się, ale z pewnością ta walka zaowocuje doświadczeniem na pozytywny rozwój Konrada Łaniewskiego. W kat wag do 57 kg brat Konrada, a więc Hubert Łaniewski zawodnik charakterny, zdeterminowany, dla którego walka to jego żywioł stoczył 4 bardzo ciężkie starcia eliminując w nich bardziej doświadczonych, utytułowanych i starszych zawodników i tym samym sięga po trzeci tytuł z rzędu Mistrza Polski! Dwa lata z rzędu jako kadet starszy natomiast teraz jako debiutant w juniorach! Jest to niebywały sukces Huberta, który wie czego chce, nigdy się nie poddaje i konsekwentnie dąży do celu! Po raz trzeci z rzędu również Mistrzostwo Polski w kat wag do +70 kg zdobywa Marta Lipka! Różnica jest taka, że jeden tytuł posiada jako kadetka starsza natomiast jako juniorka broni tytułu z poprzedniego roku! Zarówno Marta jak i Hubert mogą już dziś liczyć na powołania do narodowej kadry, która na przełomie sierpnia i września weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Irlandii! Poza Martą bracia Łaniewscy debiutowali wśród juniorów stąd ich wyjazd do Kartuz był jedynie sprawdzianem, a ewentualny medal sporym marzeniem. Okazało się jednak że ciężka praca, konsekwencja i wiara powoduje że niema rzeczy niemożliwych. Gratuluje wszystkim moim zawodnikom bez względu na wyniki, a za podjecie walk, bardzo trudnych walk… Trener R.M.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top