Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – jak go otrzymać

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – jak go otrzymać

W nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim, ustanowiony został Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Decyzję o nadaniu Medalu podejmuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek wojewody. 

W związku z powyższym Urząd Stanu Cywilnego Lubawa informuje, że procedura nadania medalu uruchamiana jest z urzędu, po wcześniejszym zgłoszeniu par obchodzących w danym roku Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w terminie do dnia 31 stycznia 2021r. w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego Lubawa Fijewo nr 73, 14-260 Lubawa.

Odznaczenie nie jest przyznawane osobom karanym a sama procedura związana z nadaniem medalu trwa do 6 miesięcy. Zgłoszenia osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim mogą dokonać zarówno sami jubilaci, jak i najbliższa rodzina.

Burmistrz Miasta Lubawa corocznie organizuje  uroczyste wręczanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par, które zamieszkują na terenie miasta Lubawa.

Jubilaci, którzy dotychczas nie otrzymali Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i obchodzą “okrągłą” rocznicę pożycia małżeńskiego np. 60-lecie, 70-lecie itp. mogą zgłosić się do tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego celem uruchomienia procedury jego nadania.

Źródło: Urząd Stan Cywilnego Lubawa

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top