Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » „Multiwitamina” zasmakowała – podwójna nagroda na Festiwalu „Czwarta Ściana” w Turku

„Multiwitamina” zasmakowała – podwójna nagroda na Festiwalu „Czwarta Ściana” w Turku

„Multiwitamina” zasmakowała – podwójna nagroda na Festiwalu „Czwarta Ściana” w Turku

„Multiwitamina” zasmakowała – podwójna nagroda na Festiwalu „Czwarta Ściana” w Turku.

W miniony weekend Grupa Teatralna Ło/Men z MOK Lubawa wybrała się do Turku, gdzie odbywało się XXIII Ogólnopolskie Spotkanie Teatralne Młodych ” Czwarta Ściana”.

Zaopatrzeni w rekwizyty, śpiwory i dobre humory wyruszyliśmy w piątek rano, a zaraz po przebytej podróży udaliśmy się do miejscowego Domu Kultury, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele interesujących i różnorodnych spektakli. Występowały tam grupy teatralne m.in ze Zduńskiej Woli, Kalisza, Złotowa, Kutna, Rawicza, Krakowa, Węgorzewa, Dębna, Olsztyna czy Warszawy. Wiele z tych grup poznaliśmy na poprzednich festiwalach, więc miło było spotkać je raz jeszcze. Szczególnie ciepło wspominamy zaprzyjaźnionych aktorów z Teatru Krzesiwo z Warszawy oraz Teatr Światło Cień z Olsztyna.

Podczas przerwy na obiadokolację udaliśmy się wraz z pozostałymi teatrami (według tradycji tego festiwalu) na wyśmienity bigos. Było apetycznie i klimatycznie.

Po tak krzepiącym posiłku z zapasem energii około godziny 19.00 przedstawiliśmy swój najnowszy spektakl „Multiwitamina”, którego premiera odbyła się 5 listopada tego roku. Daliśmy z siebie wszystko co miało przełożenie na publiczności. Przedstawienie bardzo się spodobało, były liczne reakcje, śmiech, brawa a nawet zdarzyły się owacje na stojąco. Mówiąc nieskromnie „Multiwitamina” pozostawiła po sobie niezapomniany smak. Czuliśmy się wspaniale odbierając pozytywne komentarze po spektaklu.

Na koniec dnia dla wszystkich aktorów zostały zorganizowane warsztaty z ruchu oraz z improwizacji, nasza grupa udała się na te drugie. Po ponad 2 godzinach integracji zajęcia dobiegły końca ale zespoły nadal się integrowały wymieniając doświadczenia i tradycje festiwalowe.

W sobotę ok. 9.00 wszyscy udaliśmy się z powrotem do miejscowego Domu Kultury, po czym część grupy wzięła udział w warsztatach ruchowych, a od godziny 12.30 z powrotem oglądaliśmy występy pozostałych teatrów. Na zakończenie „Czwartej Ściany” gościnnie wystąpił kabaret „Przyjezdni” z Warszawy, którzy wywołali nie jeden (u)śmiech na sali. Po wszystkim jury w składzie przeszło do ogłoszenia wyników, w którym poinformowali o przyznaniu Grand Prix dla Studia Teatralnego „Oj” z Kutna, I miejsca dla Teatru „W Kieszeni” z Węgorzewa, II miejsca dla naszej Grupy Teatralnej „Ło/Men” oraz III miejsca dla Teatru „Decem Toys” z Rawicza. Ponad to Martyna Brink – nasza Orange oraz Michał Ornowski (Teatr Krzesiwo) zdobyli nagrody aktorskie z czego bardzo się cieszymy. Otrzymana nagroda dodała nam „skrzydeł” i pewności, że obraliśmy właściwy kierunek a nasz spektakl ma przesłanie i potencjał. Zatem zmotywowani pracujemy dalej i zobaczymy co przyniesie jutro a do Turku zawsze chętnie wrócimy bo naprawdę warto

materiał: Ło/Men

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top