Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Nasi zapaśnicy pokazali się z medalowej strony!

Nasi zapaśnicy pokazali się z medalowej strony!

Nasi zapaśnicy pokazali się z medalowej strony!
W dniach 29.04.-1.05.2016 roku w Hali Widowiskowej OSiR w Lubawie walczyli zapaśnicy stylu klasycznego. Powodem stawienia się 160 zawodników z 51 klubów z całego kraju był finał XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody te są wliczane do Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży, a prawo startują mieli zawodnicy, którzy w rankingu PZZ po dwóch Pucharach Polski sklasyfikowani zostali w pierwszej szesnastce.
Oficjalne otwarcie Olimpiady odbyło się w sobotę o godzinie 16.00 a prowadzili je Jacek Różański i Henryk Mężykowski. Wśród gości obecnych na turnieju byli: Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan, Delegat Polskiego Związku Zapaśniczego Ryszard Fałek, Burmistrz miasta Lubawa Maciej Radtke, Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, pierwszy trener lubawskich zapaśników Józef Blank, Prezes W-MZZ w Olsztynie Bolesław Jurewicz, medaliści Igrzysk Olimpijskich: Włodzimierz Zawadzki, Andrzej Głąb oraz pochodzący z Lubawy Jacek Fafiński a także Prezes MLKS „Sokół” Lubawa Andrzej Kosecki i Sędzia Główny OOM Karol Łebkowski. Ponadto licznie przybyli Radni Miasta Lubawa, Sponsorzy i sympatycy zapasów. Zawody były wizytowane przez panów Mirosława Pikerskiego z Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego, Jana Żółkiewskiego z Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego oraz trenera Kadry Polski Piotra Szczeponioka. W imieniu organizatorów głos zabrali panowie: Waldemar Buszan, Ryszard Fałek, Maciej Radtke i Andrzej Kosecki. Po przywitaniu gości i uczestników zawodów Wiktor Kowalczyk odczytał Apel Olimpijski, ślubowanie w imieniu zawodników złożył zawodnik z Lubawy Kacper Łuczak a przyrzeczenie w imieniu sędziów złożył Krzysztof Przybysz z Nowego Miasta Lubawskiego. W poczcie sztandarowym znaleźli się zawodnicy: Gerard Kurniczak z Poznania, Michał Dybka z Pabianic i Filip Januszewski z Lubawy.
Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie na wiosek Warmińsko-Mazurskiego Związku Zapaśniczego o nadanie WYRÓŻNIEŃ PZZ odznaczył:
BRĄZOWĄ ODZNAKĄ PZZ : Panią Elżbietę Kowalkowską, Panów Mirosława Kowalczyka, Jacka Różańskiego, Arkadiusza Rogowskiego, Marcina Stawiarskiego, Marcina Augustyniaka i Rafała Stawiarskiego. SREBRNĄ ODZNAKĄ PZZ : Panów Macieja Radtke, Marka Liberackiego Romana Dudka i Roberta Ewertowskiego. ZŁOTĄ ODZNAKĄ PZZ Panów Jana Szynakę i Mirosława Gajewskiego. ZŁOTĄ GWIAZDĄ PZZ odznaczony został Pan Andrzej Kosecki. Po wręczeniu odznaczeń odbyło się pożegnanie dotychczasowego Prezesa MLKS „Sokół”. Jako pierwszy słowa podziękowanie wygłosił Burmistrz Maciej Radtke następnie członkowie Zarządu Klubu. Wszyscy wręczyli upominki i pamiątkowe tabliczki. Jednak największe wzruszenie widoczne było w momencie wręczania bukietu składającego się z 50 róż przez zawodników Sokoła.
Oficjalnego otwarcia XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym dokonał Burmistrz Miasta Lubawa Maciej Radtke.
Ostatnim akcentem otwarcia był koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Lubawy oraz pokaz gimnastyczny uczennic VI klasy sportowej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Lubawie.
W turnieju startowało 5 zawodników z Lubawy. Po bardzo emocjonujących walkach brązowe medale zdobyli Filip Januszewski w kat. wag. do 46 kg i Kacper Łuczak w kat. wag. do 85 kg.  W kat. do 50 kg V m. zajął Patryk Rożentalski, w tej samej wadze Wojciech Świątkowski  był XIV a Przemek Rożentalski do 46 kg był XV. Gratulujemy dobrych walk i atmosfery jaką udało wam się stworzyć w czasie pojedynków. Dziękujemy wszystkim z doping, który pozwolił wznieść się na wyżyny swoich umiejętności naszym zawodnikom. Dziękujemy także wszystkim zawodnikom lubawskiego sokoła za pomoc w organizacji, przeprowadzeniu i pracach po turnieju. Dowiedliście tego, że jesteście drużyną i zawsze można na was liczyć. Szczególne podziękowania należą się Władzom Miasta Lubawa, wszystkim Sponsorom oraz Mediom, które relacjonowały nasze „Mistrzostwa”.
Materiał: Henryk Mężykowski

Komentarze

Komentarze

Scroll to top