Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Inne » Odprawa roczna lubawskiej policji

Odprawa roczna lubawskiej policji

Odprawa roczna lubawskiej policji

12 lutego odbyła się odprawa roczna w Komisariacie Policji w Lubawie. W spotkaniu oprócz lubawskich mundurowych wzięli udział również Komendant Powiatowy Policji w Iławie – Krzysztof Konert oraz jego zastępca – Waldemar Jackowski. Nie zabrakło również przedstawicieli samorządu miejskiego oraz gminnego, czyli burmistrza Macieja Radtke oraz wójta Tomasza Ewertowskiego.
Podsumowania 2014 roku dokonał komendant – Artur Sibilewski. W ubiegłym roku stwierdzono wzrost przestępstw o 7 w stosunku do roku 2013. Wzrosła również nieznacznie ilość przestępstw kryminalnych i gospodarczych na terenie miasta i gminy. Pozytywnym wynikiem jest spadek ilości przestępstw wg 7 kategorii z 66 do 60. W tej grupie duży spadek można zaobserwować w Kradzieżach z włamaniem z 22 w roku 2013 do 12 w roku 2014. Niestety „zwykłych kradzieży” stwierdzono o kilka przypadków więcej. W 2014 roku zostało zgłoszone tylko jedno przestępstwo z kategorii bójki i pobicia, ale rozboje były 3, czyli o 2 więcej niż w roku 2013. Nasza lubawska policja może się pochwalić wzrostem wykrywalności. W 2014 roku było to 74,6 %, czyli o 6% więcej niż w roku 2013. Na szczególną uwagę zasługuje statystyka wykrywalności przestępstw wg 7 kategorii. Tu wystąpił wzrost wykrywalności aż o 14% w stosunku do 2013 roku i wynosi 54,8%.
O 70 wzrosła liczba interwencji na terenie miasta i gminy. Nasi policjanci mogą pochwalić się również efektywnością w zakresie ujawnień sprawców wykroczeń. Obecnie wynosi ona aż 76,9 % i jest to prawie 10% więcej niż w roku 2013. Pozytywnym zaskoczeniem jest również znaczny spadek wypadków i kolizji drogowych.
W 2014 roku policjanci z KP w Lubawie przeprowadzili 1951 kontroli stanu trzeźwości kierujących, w których w 49 przypadkach kontrola wykazała spożycie alkoholu.
Komendant Artur Sibilewski podziękował również za wsparcie finansowe i rzeczowe otrzymane od samorządu miejskiego oraz gminnego. W roku miasto Lubawa przekazało darowiznę rzeczową w postaci sprzętu komputerowego i sprzętu do monitoringu kwotę 15.000 złotych, natomiast z budżetu gminy został sfinansowany zakup opon do samochodu służbowego oraz naprawa samochodu służbowego.
Na koniec burmistrz Lubawy podziękował funkcjonariuszom za pracę. Zwrócił uwagę również na problemy zgłaszane przez mieszkańców m.in. niesprzątanie przez właścicieli po swoich czworonogach. Burmistrz zaznaczył, że w Lubawie nie ma straży miejskiej, dlatego policjanci muszą zwracać uwagę również na przestępstwa związane z dewastacją małej architektury miejskiej oraz z umyślnym zanieczyszczaniem środowiska. Komendant Powiatowy zwrócił uwagę również na dobre wykorzystanie miejskiego monitoringu, który powinien służyć szybszemu wykrywaniu przestępstw oraz ułatwić identyfikację ich sprawców.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top