Tu jesteś: Home » Wiadomości » Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej

W dniu 6.04.2019 formacja baletowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie reprezentowała gminę na VI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Baletowej w Łebie. Formacja zaprezentowała się w kategoriach taniec współczesny, taniec jazzowy oraz taniec klasyczny. W kategorii taniec jazzowy grupa zajęła 8 miejsce na 13 grup. W kategorii taniec klasyczny formacja z układem Walc z baletu Coppelia, pokonała konkurencję zajmując 1 miejsce i otrzymując złoty puchar. W kategorii taniec klasyczny solo reprezentantka Miejskiego Ośrodka Kultury Lubawa Marta Grzywacz zajęła 4 miejsce na 13 finalistów. Grupę oraz solistkę przygotowali pedagodzy i choreografowie MOK Lubawa, Sylwia Balt i Klaudia Herman. Opiekę nad grupą podczas zawodów sprawowali Elżbieta Grzywacz i Sylwia Karpińska. Gratulacje dla dzieci i młodzieży z formacji MOK Lubawa. Podziękowania dla opiekunów i pedagogów za pracę i opiekę nad grupą. Materiał: Sylwia Balt