Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Ostatni koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Lubawa 2021

Ostatni koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Lubawa 2021

Ostatni koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Lubawa 2021

1 października w Kościele Farnym odbył się ostatni koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Lubawa 2021. Wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Mateusza Raczyńskiego. Lubawska orkiestra powstała w 2000 roku. Od ponad 20 lat rozwija muzyczną pasję do instrumentów dętych oraz tańca. Zespół skupia kilkudziesięciu muzyków, którzy uświetniają uroczystości państwowe, religijne, lokalne i wiele innych. Wśród sukcesów lubawskich muzyków jest wiele nagród zdobytych na konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Orkiestra od kilku lat współpracuje z artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, organizuje także zajęcia edukacyjne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. W tym roku orkiestra nagrała swoją pierwszą płytę DVD, która ukaże się w sprzedaży już za kilka tygodni.

Kolejnymi artystami piątkowego koncertu byłą para trębaczy Agata Ławicka i Radosław Kulesza.

Agata Ławicka swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w orkiestrze dętej w Goleniowie niedaleko Szczecina. Jako 15-latka kontynuowała naukę w szkole muzycznej 2 stopnia w Szczecinie. Po ukończeniu szczecińskiej szkoły wyjechała na studia do Anglii, gdzie kontynuowała swoją edukację na wydziale muzyki rozrywkowej w Kingston Upon Hall. Obecnie Agata Ławicka jest tegoroczną absolwentką Gdańskiej Akademii Muzycznej na wydziale muzyki jazzowej.

Gwiazda wieczoru- Ewa Dałkowska- aktorka głównie teatralna, choć również w filmie stworzyła wiele znakomitych kreacji. Podczas Festiwalu można było wysłuchać pięknych wierszy w jej wykonaniu, a także utworu „Nadzieja” Jana Pietrzaka przy akompaniamencie Tomasza Glanca.

Od początku kariery w Teatrze Śląskim w Katowicach, grała u Zbigniewa Bogdańskiego, w Hyde Parku Adama Kreczmara i wielu innych. Potem przeniosła się do Teatru Powszechnego i tam zadebiutowała rolą u Andrzeja Wajdy w „Sprawie Dantona”. Była również członkiem Kabaretu pod Egidą u Jana Pietrzaka. Obecnie jest członkiem zespołu Nowego Teatru. W 1982 roku zorganizowała z kolegami Teatr Domowy- jedyną taką placówkę w Polsce.

Tydzień temu otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w sztuce „Badyle” Tadeusza Różewicza na Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej “Dwa Teatry“.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Tomasz Glanc- doktor sztuk muzycznych w przedmiocie Improwizacja. Od wielu lat koncertuje w Europie, Azji i Ameryce, nie tylko jako organista, lecz również jako pianista i kompozytor, współpracując z wybitnymi solistami, orkiestrami oraz znanymi aktorami. Artystom podziękował Burmistrz Miasta Maciej Radtke, Dyrektor MOK Zenon Paprocki oraz ksiądz proboszcz Mieczysław Rozmarynowicz. Festiwal, podobnie jak w poprzednich latach, poprowadził Andrzej Lewicki.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top