Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Ostatnia sesja Rady Miasta

Ostatnia sesja Rady Miasta

Ostatnia sesja Rady Miasta

19 października odbyła się ostatnia nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lubawa mijającej kadencji. Sesja zwołana została na wniosek burmistrza miasta uzasadniony potrzebą bezzwłocznej zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej w związku z planowaną do zaciągnięcia pożyczką przez Ekologiczny Związek Gmin „Działdowszczyzna”, do którego należy także miasto Lubawa.

Sesja Rady rozpoczęła się wspomnieniem byłych, nieżyjących już radnych oraz burmistrzów Lubawy. Zgromadzeni uczcili ich pamięć chwilą ciszy.

Na wniosek burmistrza do porządku obrad radni włączyli także punkt dotyczący przyjęcia informacji z oświadczeń majątkowych radnych oraz innych osób zobowiązanych do ich złożenia – kierownictwa Urzędu i miejskich jednostek organizacyjnych. Poza tym radni przyjęli informacji o stanie realizacji zadań oświatowych miasta Lubawa w roku szkolnym 2017/2018 oraz uchwałą wyrazili zgodę na bezprzetargową sprzedaż nieruchomości gruntowej oraz udzielenia bonifikaty od ceny sprzedaży. Nieruchomość dotyczyła działki, na której usytuowany jest budynek Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców przy Placu Zamkowym.

Głównym punktem obrad było podziękowanie za współpracę rady miasta z pracownikami urzędu oraz jednostek organizacyjnych. Burmistrz miasta oraz przewodniczący Rady podsumowali mijająca kadencję oraz wszystkie działania i inwestycje zrealizowane w ostatnich czterech latach. Podkreślili, że efekty niektórych działań będzie widać w kolejnych latach, kiedy zostaną zrealizowane zawarte już umowy.

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top