Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » PIOTR KOZŁOWSKI POWOŁANY DO KADRY NARODOWEJ!

PIOTR KOZŁOWSKI POWOŁANY DO KADRY NARODOWEJ!

PIOTR KOZŁOWSKI  POWOŁANY DO KADRY NARODOWEJ!

Zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego „Lubawa,” Piotr Kozłowski został powołany do Kadry Narodowej Juniorów i Juniorów młodszych. Już w środę, 18 stycznia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozpoczyna się pierwsze zgrupowanie kadrowiczów w biegach średnich. Biorąc pod uwagę osiągnięcia Piotra z ubiegłego roku można było się spodziewać takiego zaszczytu. Przypomnijmy, że Piotr Kozłowski w 2016r. wygrał makroregiony w biegach przełajowych na dystansie 2000m, na stadionie wygrał makroregiony w biegu na 1000m, w Ogólnopolskim Finale Nestle Cup zajął 1miejsce w wieloboju wytrzymałościowym. Biegi Lekkoatletyka dla każdego przy Orlen Warsaw Marathon-2 miejsce (3000 uczestników). Mistrzostwa Polski Młodzików- 2 miejsce. Przy powołaniu do kadry ważne były jednak przede wszystkim rekordy życiowe, a te popularny „Koziołek” ma doskonałe. Jako młodzik na 600m nabiegał 1:23,76 – II klasa sportowa, na 1000m- 2:37,60 również II klasa sportowa ( w konkurencjach młodzikowskich II klasa jest klasą najwyższą jaką może osiągnąć zawodnik). Piotr w niedzielę zakończył pierwsze w swojej karierze zgrupowanie Kadry Narodowej. W sobotę na sprawdzianie kadry ustanowił nowy, doskonały rekord w biegu na 1000m2:34,32. Na tym samym mitingu startowali reprezentanci naszego klubu, którzy są członkami Zaplecza Kadry Narodowej. Maciej Nowakowski w biegu na 600m uzyskał czas 1:20,37 ( najlepszy wynik w kraju), Sebastian Jakubowski-300m- 36,36, Marek Kornowski 60m-7,32 i w biegu na 300m 37,53 oraz Jakub Borkowski w konkursie pchnięcia kulą (5kg) – 15,93.