Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » PRZEDSZKOLE MIEJSKIE W LUBAWIE OTRZYMAŁO CERTYFIKAT

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE W LUBAWIE OTRZYMAŁO CERTYFIKAT

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE W LUBAWIE OTRZYMAŁO CERTYFIKAT

Dnia 30 października 2013 r. w Ełku  odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Warmińsko –Mazurskiego Kuratora Oświaty – „Szkoła Przyjazna Środowisku”.  To zaszczytne wyróżnienie za działania ekologiczne  odebrali Dyrektor Anna Ornowska oraz koordynator działań ekologicznych  Sabina Olender. Spotkanie  było kolejną okazją do wymiany doświadczeń oraz prezentacji osiągnięć ekologicznych  naszego przedszkola. Po raz ósmy kapituła powołana przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty przyznała Certyfikaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Tym razem zaszczytny tytuł otrzymało czternaście placówek z całego województwa, a wśród nich Przedszkole Miejskie w Lubawie.

Od kilku lat mazurski kurator oświaty nagradza szkoły i placówki edukacyjne zaangażowane w ochronę środowiska i dbające o świadomość ekologiczną dzieci oraz społeczności lokalnej. Przyznanie certyfikatu mobilizuje przedszkole i jest wielkim zaszczytem, gdyż oznacza to, że jest ona wzorem do naśladowania. W skład Kapituły Konkursowej , która oceniała placówki i ich działania, wchodzili: wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz, kierownik Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej Wiesława Kamińska, dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku Roman Paczkowski oraz kierownik Olsztyńskiego Centrum Edukacji  Ekologicznej Alicja Szarzyńska. Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miejskich, samorządowych i gminnych, dyrektorzy i nauczyciele oraz uczniowie nagrodzonych placówek. Wręczenia, w imieniu kuratora oświaty Grażyny Przasnyskiej, dokonał wicekurator Marek Szter.
Nasze przedszkole jest dumne z certyfikatu, które otrzymało, tym bardziej, że wśród wyróżnionych były tylko trzy przedszkola.

Opracowała: Lucyna Janus

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top