Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Relacje z II koncertu w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Relacje z II koncertu w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

11 września w Kościele Farnym odbył się II koncert w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Tym razem dla lubawskiej publiczności wystąpił Chór Appasjonata z Lubawy pod kierownictwem Marka Józefowicza, Grzegorz Krause- trąbka (Wrocław), Jurij Riepin- piano (Ukraina), Tomasz Glanc- piano.

Artyści wykonali utwory:

Charpentier Te Deum (Grzegorz Krause, trąbka & Jurij Riepin, piano), Bach Ich stehe mit einem Fuß im Grab (G.Krause, trąbka & Jurij Riepin, piano), Turrini Caprise (Grzegorz Krause, trąbka & Jurij Riepin, piano), Ola Gjeilo – Ubi Caritas (Chór Appasjonata & Jurij Riepin, piano), Henryk Jan Botor – Misericordias Domini (Chór Appasjonata & Jurij Riepin, piano), Gordon Lightfoot – Dona nobis pacem (Chór Appasjonata & Jurij Riepin, piano), Tore Wilhelm Aas – Panie, w domu twym (Chór Appasjonata & Tomasz Glanc, piano), Tore Wilhelm Aas – Święty, Święty (Chór Appasjonata & Tomasz Glanc, piano), Tore Wilhelm Aas – Błogosławieństwo (Appasjonata & Tomasz Glanc, piano).

Yurij Riepin jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. S. Prokofjewa w Doniecku. Po ukończeniu szkoły w 2013 roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej im. S. Prokofiewa w Doniecku. Z powodu wybuchu wojny w regionie przeniósł się do Uniwersytetu Kijowskiego im. Borysa Hrinczenki, gdzie otrzymał tytuł licencjata. W 2017 roku przeprowadził się do Polski i postanowił dalej rozwijać swoje muzyczne umiejętności w Metropolitarnym Studium Organistowskim we Wrocławiu w klasie mgr Moniki Krahforst. W 2020 roku dostał się do światowej klasy Hochschule für Musik und Theater München, gdzie w październiku br. rozpocznie kolejny etap swojej muzycznej edukacji. Jako solowy organista brał udział w licznych koncertach w Rosji, Polsce i na Ukrainie. Jest również uczestnikiem warsztatów Akademii Bachowskiej w Doniecku oraz laureatem Konkursu Młodych Organistów w Opolu (III nagroda). Obecnie jest organistą w kościele św. Augustyna we Wrocławiu, w parafii braci kapucynów, gdzie regularnie organizuje i gra koncerty dla parafian, zapraszając przy tym do współpracy muzyków z Wrocławia.

Grzegorz Krause jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, którą ukończył w 2012 roku w klasie prof. Rafała Dudka. Następnie kształcił się pod okiem prof. Stanisława Dziewiora w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, którą ukończył w 2015 z tytułem licencjata. Studia magisterskie odbył w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Igora Cecocho. Ponadto ostatni rok studiów licencjackich zrealizował jako stypendysta programu Erasmus+ w Conservatorio Superior de Musica de Murcia w Hiszpanii, gdzie kształcił się pod okiem prof. Jose Chafera Mompho. Jest laureatem m.in. Ogólnopolskich Przesłuchań CEA (II nagroda), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych Pro Bohemia w Ostrawa (II nagroda), 6-go Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy w Kaliszu (III nagroda), Konkursu Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie (I nagroda). Brał udział w licznych kursach i warsztatach mistrzowskich w kraju i zagranicą. Pracował jako muzyk-solista w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus oraz Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Ponadto współpracował m.in. z takimi zespołami symfonicznymi jak: Filharmonia Wrocławska NFM, NOSPR w Katowicach, Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO i wiele innych. Od 2019 jest muzykiem – solistą orkiestry Opery Wrocławskiej. Oprócz działalności orkiestrowej zajmuje się również nauczaniem gry na trąbce i fortepianie, a w latach 2012 – 2015 prowadził Orkiestrę Dętą Dzielnicy Żyglin-Żyglinek w Miasteczku Śląskim. W kręgu jego twórczych zainteresowań znajduje się muzyka jazzowa, elektroniczna i alternatywna oraz szeroko pojęta produkcja muzyczna

Chór Appasjonata powstał w listopadzie 2000 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie. Jego założycielem oraz dyrygentem jest Marek Józefowicz. Chór wykonuje różnorodną muzykę od dawnej po współczesne i rozrywkowe utwory.

Marek Józefowicz jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie na kierunku wychowanie muzyczne oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, specjalność dyrygentura chóralna oraz emisja głosu. Jest założycielem oraz dyrygentem lubawskiego Chóru Appasjonata. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta oraz regionu. Za swoją działalność w roku 2005 otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko – Mazurskiego, a w 2006 roku Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Źródło: MOK Lubawa

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top