Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Relacje z IV koncertu który odbył się w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Relacje z IV koncertu który odbył się w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

W miniony piątek, 25 września, odbył się przedostatni koncert w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. W Kościele Św. Anny wystąpił Karol Bochański (tenor), Bartłomiej Szczeszek (tenor), Marcin Dęga (fortepian) oraz gwiazda wieczoru, aktorka Dorota Naruszewicz (słowo).

Dorota Naruszewicz – polska aktorka filmowa i teatralna. Ukończyła PWST w Warszawie.

Grała w wielu popularnych polskich serialach, m.in. w „Hotelu 53”, „Ojcu Mateuszu”, „Barwach szczęścia”, „Na dobre i na złe” czy „Koronie Królów”. Większość widzów jednak najbardziej kojarzy ją z roli w serialu „Klan” – aktorka występowała w produkcji od 1997 do 2011 roku.

Karol Bochański – tenor

Absolwent Wydziału Wokalno–Aktorskiego na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od roku 1986 związany jest z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Współpracuje z filharmoniami i instytucjami muzycznymi z całego kraju m.in. z bydgoską Opera Nova, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą we Wrocławiu, Operą w Krakowie i Teatrem Wielkim w Łodzi. Jest solistą Orkiestry Miasta Poznania. Ma w dorobku wiele znaczących partii tenorowych z repertuaru operowego. Jest wszechstronnym stylistycznie tenorem. Śpiewa tak muzykę oratoryjną i kościelną, jak operową, operetkową oraz musicalową. Posiada w swym repertuarze również wiele pieśni i piosenek muzyki popularnej i rozrywkowej.

Bartłomiej Szczeszek – tenor

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Występuje w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Od lat współpracuje z Filharmonią: Częstochowską, Gdańską, Kaliską, Poznańską, Sudecką, Wrocławską a także: Polską Orkiestrą Radiową, Radomską Orkiestrą Kameralną, Teatrem Wielkim w Łodzi i Teatrem Wielkim w Poznaniu. Występuje na licznych koncertach oraz festiwalach w kraju i za granicą. Od roku 2012 jest asystentem prof. Wojciecha Maciejowskiego w klasie Śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim poznańskiej Akademii Muzycznej.

Marcin Dęga – fortepian

Kompozytor, pianista i pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu –wydziału pianistyki. Studiował również kompozycję u Jana Astriaba oraz klawesyn. Laureat wielu konkursów kompozytorskich i pianistycznych. Współpracuje z wokalistami, instrumentalistami i chórami. Ceniony pedagog poznańskich szkół muzycznych. Współtworzy zespoły Diapazon i Prawdziwi Pasjonaci Pięciolinii. Często zapraszany jest do współpracy z solistami Opery (Tenorzy Trzej). W 2016 roku wydał własne utwory na saksofon, fortepian i orkiestrę, a w roku 2017 i 2018 współtworzył sukcesy uczniów na konkursach krajowych i międzynarodowych

Źródło: MOK Lubawa

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top