Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Relacje z V koncertu który odbył się w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Relacje z V koncertu który odbył się w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Piątkowy koncert zakończył VI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. W Kościele Farnym wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Mateusza Raczyńskiego, Andrzej Wiśniewski- tenor, Anna Natalia Wolniewicz- piano, Tomasz Glanc- piano. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, zaplanowany wykonawca z Armenii nie mógł niestety wystąpić.

Artyści zaprezentowali utwory: Cesar Franck – Panis Angelicus, Jan Sebastian Bach – Ave Maria, Stanisław Moniuszko – Aria Jontka z opery Halka, Marsz Europa (orkiestra solo), My way (orkiestra & tenor & Tomasz Glanc), utwór z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego – Zacznij od Bacha (orkiestra & tenor & Tomasz Glanc).

Na zakończenie z rąk Burmistrza Miasta Macieja Radtke i Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Zenona Paprockiego, artyści otrzymali pamiątkowe statuetki. Koncert poprowadził Andrzej Lewicki.

Andrzej Wiśniewski – tenor. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie śpiewu profesora Kazimierza Pustelaka. Aktualnie jest solistą Teatru Muzycznego w Lublinie oraz solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Warszawie. Współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, MTM im. Jana Kiepury w Warszawie. Jako laureat Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Musicalowej i Operetkowej im. Iwony Borowickiejw Krakowie, otrzymał nagrodę Gliwickiego Teatru Muzycznego, Łódzkiego Teatru Muzycznego oraz Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Został także wyróżniony w I Europejskim Konkursie Tenorów im. J. Kiepury w Sosnowcu. Prezentował się publiczności m.in. w takich rolach jak : Alfreda z opery ,,Traviata’’ G.Verdiego , Stefana w ,,Strasznym Dworze’’ S. Moniuszki, Księcia z Mantui w ,,Rigoletto’’ G.Verdiego Remendada w Carmen, Cecca w „Il mondo della luna”Josepha Haydna oraz w roli Jana Konopnego “Bunt Żaków”, Barinkaya w Baronie Cygańskim Edwina w operetce ,,Księżniczka Czardasza’’ E. Kalmana, Jupana w,,Hrabinie Maricy’’, Camila de Rosillon w operetce ,,Wesoła Wdówka’’; Alfreda w „Zemście Nietoperza” Johanna Straussa, Stanisława w operetce Ptasznik z Tyrolu. Prezentował się publiczności w wielu rolach operowych, musicalowych i operetkowych, również muzyki Gospelowej i Popularnej.

Anna Natalia Wolniewicz- piano. Laureatka konkursów instrumentalnych oraz teoretycznych – otrzymała m. in. nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie harmonii. W 2010 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (dawniej Akademia Muzyczna im. F. Chopina) w klasie fortepianu Prof. Alicji Palety-Bugaj oraz kameralistyki Prof. Katarzyny Jankowskiej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała biorąc udział w licznych warsztatach i kursach solowych, kameralnych, klasycznych, rozrywkowych i jazzowych pod okiem takich pianistów jak Jerzy Marchwiński, Paul Badura-Skoda, Paweł Tomaszewski, Bogdan Hołownia, Wojciech Niedziela, Krzysztof Herdzin. Dokonała wielu prawykonań dzieł kompozytorów młodego pokolenia. Współpracuje z wieloma wspaniałymi muzykami realizując się jako akompaniator, muzyk kameralny oraz muzyk orkiestrowy. Występowała w wielu ważnych miejscach na artystycznej mapie Polski, m. in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim- Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Narodowym w Warszawie, Teatrze Polskim w Warszawie, w Operze Novej w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Muzycznym w Łodzi i wielu innych. Koncertuje również poza granicami Polski (Niemcy, Belgia, Holandia, Anglia). Dokonała kilku nagrań telewizyjnych, m. in. Duet z Waldemarem Malickim i Filharmonią Dowcipu (dla TVP 2), koncert arii S. Moniuszki (dla TVP 3). Obecnie jest pedagogiem Państwowej Szkoły Muzycznej, a jej uczniowie zdobywają nagrody na konkursach pianistycznych. Jako nauczyciel w pierwszej kolejności stara się przekazać swoim uczniom pasję do muzyki, stawiając na radość muzykowania jako główną motywację do pracy nad warsztatem. Na co dzień współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top