Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Rugby 7 w Lubawie rozpoczęło sezon

Rugby 7 w Lubawie rozpoczęło sezon

W piękną, wrześniową sobotę Stadion Łazienkowski, który na co dzień użytkują piłkarze i lekkoatleci, w niepodzielne panowanie objęli rugbyści. To właśnie w Lubawie ruszyła Polska Liga Rugby 7. Rozgrywki ruszyły o godz. 10 i zakończyły się po 17. Do Lubawy z całej Polski zjechało 8 ekip, rozgrywając łącznie 20 meczów w fazie grupowej i „pucharowej”. Zwycięski puchar pojechał do Pruszcza Gdańskiego, a reprezentujący nasze województwo współgospodarz turnieju Rugby Team Olsztyn zajął trzecie miejsce, przegrywając tylko ze zwycięzcą.

Organizacja turnieju w Lubawie miała na celu przybliżenie tej jeszcze nieco egzotycznej, acz z całą pewnością bardzo widowiskowej i rozwijającej się dyscypliny sportu mieszkańcom naszego miasta. Współorganizowali ją Warmińsko-Mazurski Związek Rugby, Ośrodek Sportu i Rekreacji, a patronował Maciej Radtke, burmistrz miasta Lubawa. Honorowy patronat sprawował wojewoda W-M Artur Chojecki, a współfinansował Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa W-M i Urząd Miasta Lubawa. Nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników sponsorowały firmy Herbapol i Dorex.

Warto zaznaczyć, że zawodnikom towarzyszyła młodzież rozpoczynająca swoją przygodę z rugby, zrzeszona w klubach, które tego dnia odwiedziły Lubawę. Wśród nich również dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Elblągu w ramach akcji „Rugby – dyscyplina łamiąca bariery”. Prowadzili swoje rozgrywki na zaimprowizowanym do rugby boisku bocznym.

Całość imprezy zabezpieczali terytorialsi z Warmińsko-M Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, mierząc temperaturę i dezynfekując wchodzących, ponieważ wszystko odbywało się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Na zakończenie odbyło się wręczenie pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników, pakietów od sponsorów i pucharów dla zwycięzców. Wręczali je organizatorzy: Henryk Pach, wiceprezes Polskiego Związku Rugby, a jednocześnie prezes W-M Związku Rugby, oraz Jacek Różański, dyrektor OSiR. Relację z imprezy można obejrzeć również w TVP3 Olsztyn.

Klasyfikacja końcowa:

1. Czarni Pruszcz Gdański 20 pkt.;

2. Kaskada Szczecin 18 pkt.;

3. Rugby Team Olsztyn 16 pkt.;

4. Ciechan Ciechanów 14 pkt.;

5. Rugby Klub Unisław 12 pkt.;

6. Werewolves Wąbrzeźno 10 pkt.;

7. 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana All Camo 8 pkt.;

8. Rugby Klub Poznań 6 pkt.

Źródło: OSiR Lubawa

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top