Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Seniorzy w firmie Szynaka Meble

Seniorzy w firmie Szynaka Meble

Seniorzy w firmie Szynaka Meble

W dniu 7 listopada br. grupa 11 uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lubawie podczas kolejnej wycieczki do zakładów pracy odwiedziła firmę „Szynaka Meble”.

Odwiedzających przywitał Pan Adam Kołpacki – instruktor praktycznej nauki zawodu w zakładzie i zaprosił do sali konferencyjnej, by przy ciepłej kawie, herbacie i pysznym ciastku wyczerpująco opowiedzieć m.in o procedurach prowadzenia praktycznej nauki zawodu, udziału w konkursach, technologii w zakładzie itp.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję obejrzeć prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się m.in o historii firmy Szynaka Meble, liczbie pracowników w Grupie Szynaka, która wynosi 3500 osób, zakładach wchodzących w skład grupy Szynaka produkujących meble pokojowe, kuchenne, dziecięce, garderoby, sypialnie, a są to: MM Szynaka Interline, Fabryka Mebli-Nowe Miasto Lubawskie, MM Szynaka Living, Logistic Szynaka i Centrum Wystawiennicze w Iławie w którym to, co roku we wrześniu odbywają się Targi Partnerskie Producentów Mebli.

Po prezentacji seniorzy udali się do sali pamięci, gdzie mogli obejrzeć nagrody i wyróżnienia, jakie otrzymali Jan i Alina Szynaka, jak również cała Grupa Meblowa Szynaka.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się dokumenty założyciela firmy – Jana Szynaki -seniora oraz rower wykonany z drewna na konkurs pt: „Zrób rower z drewna“, w którym to pracownicy firmy zajęli IV miejsce.

Po zwiedzeniu sali pamięci przyszedł czas, aby zobaczyć produkcję „na żywo“. Słuchacze UTW wraz z oprowadzającym Panem Adamem Kołpackim  odwiedzili następujące działy:

-rozkrój,

-maszynownia-okleinowanie

-wiertarki

-pakownia

-dział kontroli jakości oraz dział montażu.

Nowoczesny zakład produkcyjny zrobił ogromne wrażenie na zwiedzających. Na zakończenie wycieczki każdy z odwiedzających otrzymał upominek od firmy.

Dziękujemy Firmie Szynaka Meble za miłe przyjęcie oraz możliwość zwiedzenia zakładu.

Materiał: Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top