Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » UM Lubawa » Sprzątaj po swoim psie! Nie o taką KUPĘ zabawy tu chodzi!

Sprzątaj po swoim psie! Nie o taką KUPĘ zabawy tu chodzi!

Sprzątaj po swoim psie! Nie o taką KUPĘ zabawy tu chodzi!

Od wielu lat miasto boryka się z problemem psich odchodów. Na tą sprawę uwagę zwróciły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Lubawie, które podczas krótkiego spaceru w ramach zabawy liczyły „kupy”. Wynik był bardzo imponujący i jednocześnie zawstydzający dla właścicieli czworonogów. Ponad 80 nieprzyjemnych oznak obecności psów podczas krótkiej przechadzki! Dzieci nie zostawiły tego problemu samego sobie, zainterweniowały! Udały się do miejskiej gazety i sprawa została opisana na łamach lokalnej prasy!
Na ten „śmierdzący” problem nie został obojętny i Urząd Miasta Lubawa. Już od wczoraj na terenie miasta zostały ustawione tabliczki z przemawiającą grafiką i hasłem „Nie o taką KUPĘ zabawy tu chodzi. Sprzątaj po swoim psie!” Mamy nadzieję, że ta akcja uświadomi tych, którzy posiadają czworonogi o ich obowiązkach wynikających z tego tytułu.

Przy okazji przypominamy, że bazując na kodeksie wykroczeń zgodnie z literą prawa za nie sprzątanie po swoim psie, właściciel może być ukarany mandatem w wysokości nawet do 500 złotych!

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top