Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników Żłobka Miejskiego

Szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników Żłobka Miejskiego

Szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników Żłobka Miejskiego

W pierwszą sobotę lutego tzn., 1.02.2020 roku odbyło się szkolenie dla pracowników Akademii Maluszka, w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem AED. Szkolenie, które odbywa się cyklicznie, co 2 lata doskonali techniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i osobom dorosłym.

Rodzice powierzając nam swoje dzieci wierzą mocno w to, że oddają je kompetentnym, przygotowanym do swojej pracy pedagogom i opiekunkom. Praca z najmłodszymi dziećmi, wymaga specjalnych kwalifikacji i predyspozycji, dlatego jesteśmy świadomi konieczności częstego utrwalania, a przede wszystkim doskonalenia nabytych umiejętności. Szkolenie prowadził doświadczony ratownik medyczny – Pan Paweł Niedźwiecki. Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy realizowane były z wykorzystaniem sprzętu edukacyjnego, materiałów poglądowych i multimedialnych oraz przy użyciu fantomów. Elementy ćwiczone przez każdego wielokrotnie podczas kursu pierwszej pomocy w naszym żłobku to: ocena oddechu, umiejętność pierwszej pomocy w omdleniu, układanie dzieci i dorosłych w pozycji bezpiecznej, pierwsza pomoc w zatrzymaniu krążenia, wykorzystanie defibrylatora AEDpierwsza pomoc w zakrztuszeniach dzieci , oparzeniach, złamaniach itp… Tak, wielokrotność podczas ćwiczeń to ważna rzecz. Uważamy, że same słowa – „praktyczny kurs pierwszej pomocy”, nic nie znaczy, jeżeli brakuje ćwiczeń – tak właśnie doskonalimy swoje umiejętności, bo najlepiej uczymy w działaniu.

Zaangażowanie i ciężka praca podczas kursu pierwszej pomocy, to warunek konieczny by się nauczyć.

Cieszę się, że tak właśnie było, sobota, wolny dzień, a tak naprawdę to 5 h treningu umiejętności z pierwszej pomocy. Wszystko to, dla „maluszków”, przebywających pod opieką naszych wychowawców, w Żłobku Akademia Maluszka w Lubawie. Dziękujemy za zaufanie i bardzo efektywnie spędzony czas.

Lucyna Janus, dyrektor Żłobka Miejskiego

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top