Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Tłusty Czwartek w Gimnazjum

Tłusty Czwartek w Gimnazjum

Tłusty Czwartek w Gimnazjum

Dnia 23 lutego 2017 r. w Gimnazjum w Lubawie świętowano Tłusty Czwartek. Samorząd Uczniowski przypomniał gimnazjalistom o starej polskiej tradycji, która wiąże się z kalendarzem religijnym i przypada zawsze w ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W trakcie lekcji przedstawiciele samorządu odgrywali scenki i częstowali nauczycieli domowymi pączkami. Nie zabrakło dobrej muzyki i konkursów. Podczas tzw. długiej przerwy przeprowadzono 3 konkursy: Pierwszy polegał na jak najszybszym zjedzeniu pączka bez użycia rąk.

I miejsce – Sandra Więczkowska – klasa III A

Uczestnicy drugiego konkursu musieli wymienić jak najwięcej składników, z których powstaje ciasto drożdżowe.

I miejsce – Łukasz Wojtowicz klasa – I F

Trzeci konkurs polegał na wzajemnym karmieniu się pączkami. Zabawa pozornie prosta, ale z utrudnieniem – uczestnikom zasłonięto oczy.

I miejsce – ex aequo : Łukasz Wierzbowski kl. III C

Konrad Trzciński kl. II C

Filip Józefowicz kl. II C

Szymon Sokołowski kl. II C

Zwycięzcy otrzymali w nagrodę świeżutkie pączki .

Co roku Polacy zjadają w tłusty czwartek około 100 milionów pączków. Tego dnia nie wypada zastanawiać się nad odchudzaniem i wartością kaloryczną jednego takiego przysmaku. Zgodnie z dawnym przesądem jeśli nie zjemy pączka w tłusty czwartek, to nie będzie nam się wiodło w życiu. Rodzicom bardzo dziękujemy za pyszne ciasta. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pani Henryki Kasprowicz, która upiekła dla nas pączki.

Opracowanie: Gimnazjum w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top