Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Karta Dużej Rodziny » Ulgi dla rodzin wielodzietnych

Ulgi dla rodzin wielodzietnych

Ulgi dla rodzin wielodzietnych

1 czerwca przy okazji Dnia Dziecka nastąpiła uroczysta inauguracja Karty Dużej Rodziny. Tego dnia na scenie zaraz po mszy dla dzieci burmistrz Lubawy Maciej Radtke wręczył certyfikaty partnerom, czyli przedsiębiorcom, którzy chcąc pomóc rodzinom wielodzietnym wprowadzili w swoich firmach ulgi dla rodzin o modelu 2+3.  Firmy, które przystąpiły zyskały tytuł Firm Przyjaznych Rodzinie. Takich firm w tej chwili w Lubawie jest dwadzieścia, ale do grona partnerów można przystąpić w każdej chwili.

Karta Dużej Rodziny jest to inicjatywa wspierająca rodziny wielodzietne, czyli te, które wychowują co najmniej trójkę dzieci. Z ewidencji ludności miasta wynika, że uprawnionych do korzystania z tego przywileju jest około 200 rodzin.
Karta Dużej Rodziny nie jest elementem polityki społecznej, lecz wyrazem docenienia przez samorząd oraz partnerów Karty rodzin wychowujących liczne potomstwo. Każdy przedsiębiorca, który przystępuje do KDR, sam ustala system zniżek i ulg dla rodzin wielodzietnych, które może zaoferować jego firma. Może to być kilka lub kilkanaście procent na cały asortyment lub na określone produkty. Upoważnieni do ulg są członkowie rodzin wielodzietnych, czyli co najmniej z trójką dzieci. Te osoby do otrzymania produktu ze zniżką są  zobowiązane do posługiwania się odpowiednią kartą, która będzie zawierała dane osobowe jej posiadacza.

Tak wygląda Karta Dużej Rodziny:

karta

 

 

 

 

 

 

„Firmy Przyjazne Rodzinie” oznaczone będą takimi naklejkami:

naklejka_karta_rodziny3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto „Firmy Przyjazne Rodzinie” (wg kolejności alfabetycznej):

Agencja Reklamowo – eventowa pani Oksany Rabij.
Firma powstała w tym roku, zajmuje się wykonywaniem różnego typu gadżetów reklamowych, zaproszeń okolicznościowych. Pani Oksana chętnie poprowadzi imprezy okolicznościowe, jak sama mówi uwielbia dzieci i chętnie organizuje im czas.
Zniżki:
5% na wykonanie zaproszeń okolicznościowych
10% wykonanie foto książek
10% wykonanie gadżetów reklamowych
10% organizacje imprez okolicznościowych

„Boboland” Sklep zabawkowy  Pana Tomasza Wyźlica
Sklep prowadzony jest od 1993 roku. W 2013 roku Pan Tomasz powiększył działalność i otworzył  po sąsiedzku do pierwszego, drugi sklep. W ofercie sklepów „Boboland” można znaleźć zabawki dla dziecka w każdym wieku, artykuły szkolne, sportowe i od niedawna niemowlęce.
Zniżki:
5% na cały asortyment powyżej 50 złotych
10% na zakupy w dniu urodzin dziecka

Foto Venus – Studio fotograficzne Pani Iwony Pruchniewskiej
Studio fotograficzne posiada swoją bogatą historię, gdyż jest firma wielopokoleniowa, która powstała już w 1967 roku. Firma Pani Iwony Pruchniewskiej oferuje szeroki zakres usług m.in.: profesjonalne sesje zdjęciowe, wykonanie zdjęć do dokumentów, wywoływanie zdjęć, wykonanie różnego typu gadżetów ze zdjęciem (kubki, puzzle, poduszki). W studio można również zakupić ramki do zdjęć, albumy, karty pamięci a nawet akumulatory do aparatów.
Zniżki:
50% na wywołanie 100 zdjęć amatorskich w formacie 10*15
wykonanie zdjęć dla 3 dzieci w cenie zdjęć 2 dzieci

Gabinet kosmetyczny „Ewa” – prowadzony przez Panią Ewę Sadowską
Gabinet kosmetyczny „Ewa” istnieje od 1999 roku. W swojej ofercie posiada pielęgnację twarzy i ciała, kosmetykę naprawczą, piercing ciała, makijaże, pedicure, manicure i wiele innych zabiegów. Nowością w salonie jest kosmetyka naprawcza na bazie francuskich dermakosmetyków „Gernetic”. W salonie można również skorzystać z solarium.
Zniżki:
20% na przekłuwanie uszu
5% na usługi kosmetyczne będące w ofercie gabinetu

„Maximus” hotel -Restauracja – prowadzony przez Panią Iwonę Wojtowicz
Firma „Maximus” istnieje od 2007 roku. Jest to restauracja oraz hotel założony przez Panią Iwonę Wojtowicz. Restauracja kusi swoją elegancją, nowoczesnością oraz bardzo fajnym klimatem. Różnorodność dań dogodzi niejednemu podniebieniu.Pokoje hotelowe są bardzo stylowe i każdy z nich posiada swój własny, wyjątkowy klimat. Do dyspozycji gości jest również  sauna i jacuzzi. Restauracja „Maximus” w swojej ofercie ma nie tylko usługi gastronomiczne i hotelarskie ale również cateringowe.
Zniżki:
20% na usługę gastronomiczną – dania obiadowe, fast food, soki, napoje niegazowane
10% napoje gazowane

Miejski Ośrodek Kultury – dyrektor Zenon Paprocki
Funkcjonuje od 1974 roku. Miejski Odrodek Kultury organizuje w mieście wiele wydarzeń o charakterze kulturalnym i rozrywkowym dla mieszkańców. Pod skrzydłami MOK- u znajduje się również Kino Pokój oraz Miejska Biblioteka publiczna.
Zniżki:
40 złotych za bilet kinowy na seans rodzinny (2+3) promocja dotyczy seansów oznaczonych „bilet rodzinny”
15% zniżki na koncerty, spektakle i wydarzenia organizowane przez MOK

„Morenc”  – usługi malarsko – remontowe pana Henryka Morenca
Działalność istnieje od 2006 roku. Oferuje pełen zakres robót  budowlanych oraz remontowych w tym posadzkarstwo, tynkowanie, malowanie ścian oraz wykonywanie instalacji. Firmę Pana Henryka cechuje wyjątkowa dokładność oraz przywiązanie uwagi do detali.
Zniżki:
20% zniżki na usługi szpachlarsko – malarskie
15% zniżki na usługi glazurnicze
10% zniżki na docieplenie budynków
100% zniżki na pomoc w zakupie i transport towarów

Mulinka i Lodowa Kawiarenka, czyli firmy prowadzone przez Panią Gabrielę Węgier
P.P.H. Mulinka istnieje od 1990 roku. Właścicielem sklepu jest Pani Gabriela Węgier. W ofercie sklepu znajdują się takie produkty jak bielizna, pościele, ręczniki, kołdry, poduszki oraz pasmanteria, czyli głównie wszystko to co służy dla domu.
Pani Gabriela w 2000 roku poszerzyła swoją działalność otwierając tuż obok sklepu Kawiarenkę Lodową, która obecnie jest po przebudowie i posiada od 2014 roku dodatkową salę konsumpcyjną „Piwnica”. W Kawiarence Lodowej można zaspokoić swoje podniebienia różnymi słodkościami takimi jak lody, desery, naleśniki, a także można napić się pysznej kawy, skosztować napoi, a także poznać Dziedzictwo Kulinarne w postaci regionalnych napoi.
Zniżki:
5% na desery lodowe (włoskie orzeźwienie, świderkowe zakręcenie, gałkowy puchar, spaghetti lodowe)
5% na naleśniki – słodkie i wytrawne
5% na kawę
5% ręczniki, pościele, kołdry poduszki

„ORiSTO” sp.  z o.o.- prowadzona przez Krzysztofa i Marię Ornowskich
Oristo to firma wielopokoleniowa z 80-letnią tradycją stolarską. Istnieje od 1933 roku i została założona przez Teofila Ornowskiego. Obecny właściciel – Krzysztof Ornowski przejął zakład w 1985 roku.  W 1991 roku zrodził się pomysł produkcji mebli łazienkowych, później również kuchennych, korzystając z tej szansy zaczęły się pierwsze inwestycje i nowe pomysły na rzemiosło, a pierwsze produkty pojawiły się na rynku rok później.
W sklepie pokazane są wszystkie kolekcje mebli, które znajdują się w ofercie Oristo. Można tam znaleźć wiele ciekawych rozwiązań i pomysłów na wyposażenie łazienki. W asortymencie sklepu jest kilka serii mebli, które charakteryzują się nowatorskimi wzorami, a także klasyczne modele .W skład tych serii wchodzą:
– szafki podumuwalkowe wiszące
– szafki podumywalkowe stojące
– słupki
– półsłupki
– komody
– lustra
– umywalki
Wszystkie meble cechuje wysoka jakość (materiały użyte do produkcji  mebli to  materiały uodpornione na  działanie wody), nowoczesna stylistyka i szeroka gama barw.  Dodatkowo w sklepie Oristo klienci znajdą baterie, ceramikę, wanny,  akcesoria, dodatki i wiele innych artykułów, które zadowolą niejednego wymagającego klienta  Szeroka oferta mebli łazienkowych,  zadowoli najbardziej wymagających klientów. Oristo zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pracowniczą,  która obsługuje klientów  na terenie Polski jak również w krajach Unii Europejskiej  oraz poza nią.
Zniżki:
20% zniżki na cały asortyment w sklepie firmowym przy ulicy Kupnera 11

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie
OSiR jest samorządowym zakładem budżetowym Gminy Miejskiej Lubawa. Dysponuje wieloma obiektami i salami sportowymi. W budynku mieści się również wciąż unowocześniana siłownia oraz sauna. Dla mieszkańców oprócz zabaw polegających na rywalizacji sportowej jednostka organizuje również zajęcia sportowe np. aerobik, fitness.
Zniżki:
50% na część oferty OSiR w Lubawie (siłownia, aerobik, tenis ziemny, tenis stołowy, wypożyczalnia łyżew, boiska do plażowej piłki siatkowej przy ul. Łąkowej 8)

Pizzeria Troja oraz Restauracja Las Vegas – prowadzone przez Pana Adriana Osickiego
Firma Pana Adriana Osickiego istnieje od ponad 10 lat. Obecnie Pan Adrian jest w posiadaniu dwóch lokali: restauracji „Las Vegas” oraz pizzerii „Troji” W ofercie lokali można znaleźć przede wszystkim pizze i fast food, ale oferta jest nieustannie poszerzana i w tej chwili obejmuje również obiady i catering. W restauracji „Las Vegas”  organizowane są bankiety oraz okolicznościowe przyjęcia, np. wigilie zakładowe. W lokalu „Troja” znajduje się mała atrakcja dla najmłodszych w postaci małpiego gaju. Jedzenie, które jest dostępne w restauracjach można zamówić telefonicznie.
Zniżki:
3 pizze w cenie 2 do wykorzystania w lokalach

„Prymet” – firma Pana Bogusława Pryba
Firma została założona w 1995 roku pod nazwą:ZPU OBRÓBKA SKRAWANIEM.
Podstawową działalnością były usługi. Nieustanne inwestycje w park maszynowy i nowe rozwiązania technologiczne pozwoliły w krótkim czasie rozszerzyć działalność na kooperacje z dużymi zakładami co jest podstawą naszej działalności. Od 01.04.2009 roku firma rozszerzyła swoją działalność i zmieniła nazwę na PRYMET.
Specjalizuje się w:
– obróbce skrawaniem,
– spawaniu,
– szlifowaniu powierzchni,
– polerowaniu oraz metaloplastyce (stal czarna, nierdzewna, aluminium, metale kolorowe).
Firma poszerzyła działalność i oferuje również wykonanie balustrad na zamówienie ze stali nierdzewnej.
Zniżki:
20% na lustra w ramie metalowej z dekoracyjnymi elementami kutymi
6% na wykonanie balustrady ze stali nierdzewnej
5% na wszelkie usługi wykonywane na potrzeby gospodarstwa domowego

Salon Rowerowy „Bici Doro” – firma Marcina Jasińskiego
Salon Bici Doro został stworzony w 2013 roku przez pasjonata sportów rowerowych i kolarza – Marcina Jasińskiego. W salonie oprócz zakupienia roweru można korzystać z serwisu rowerowego. Taką wisienką na torcie jest możliwość zakupu roweru „pod zamówienie” czyli o indywidualnie dobranych parametrach.  Firma sprzedaje również rowery swojego projektu i  wykonania pod marką „Madora” rowery z sercem.
Zniżki:
5% na rowery nie objęte innymi promocjami
10% na zniżki i inne akcesoria
10% zniżki na serwis rowerowy

Sklep odzieżowy Pani Krystyny Krystochowicz
Sklep Pani Krystyny Krystochowicz istnieje od 1990 roku. Asortymentem sklepu jest odzież damska między innymi sukienki, garsonki, ubrania wyjściowe. U Pani Krystyny można się ubrać zarówno do pracy jaki i na różnego typu imprezy okolicznościowe, a przysłowiową „wisienką na torcie” jest możliwość uszycia ubrania „na miarę”, ponieważ sklep współpracuje z firmami wykonującymi odzież pod zamówienie. W sklepie można zakupić ubrania w rozmiarach od 34 do 56, czyli dla każdego coś…ładnego!
Zniżki:
50% na garsonki zimowe, bluzki, kurtki, żakiety, sukienki, kamizelki
10% na pozostały towar w sklepie
20 złotych zniżki na końcówki kolekcji, czyli żakiety, spódnice, spodnie, gorsety

Sklep odzieżowy i ogrodniczy  Markus – Mariusz Cieszyński
Sklep istnieje od 2003 roku. Obecnie znajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej 20. Asortyment odzieżowy jest bardzo bogaty i dostosowany do różnych grup wiekowych od dzieci po dorosłych z podziałem na odzież damską i męską. W sklepie można zakupić również artykułu pościelowe. Obok znajduje się sklep ogrodniczy, w którym można zakupić m.in.: sprzęt ogrodniczy, doniczki, znicze orz sztuczne kwiaty.
Zniżki:
10% na zakup odzieży
10% na zakup art. pościelowych
10% na zakup bielizny
10% na art. ogrodnicze

Sklepy odzieżowe – Twój styl Pani Hanny Wiśniewskiej
„Twój Styl” to dwa sklepy znajdujące się na terenie Lubawy, których właścicielem jest Pani Hanna Wiśniewska. Sklepy istnieją od października 2013 roku. Na ulicy Gdańskiej 16 odpowiednie ubrania dla siebie może znaleźć młodzież natomiast na ulicy Grunwaldzkiej 1B asortyment jest zróżnicowany i odpowiada również dojrzałym kobietom. W sklepach można zakupić  odzież damską, męską, młodzieżową, torebki, bieliznę oraz biżuterię.
Zniżki:
20% na odzież damską, męską młodzieżową
20% zniżki na odzież sportową
20% na spodnie, bluzy kurtki

„Szynaka Meble” Sp. z o.o.  firma prowadzona przez Państwa Szynaka
SZYNAKA – MEBLE Sp. z o.o. to lider w produkcji wysokiej jakości mebli mieszkaniowych (z przeznaczeniem do: sypialni, jadalni, pokoju dziennego, młodzieżowego), kuchennych, biurowych, łazienkowych i sklepowych. Do ich produkcji używa się wysokiej jakości płyt meblowych: foliowanych i laminowanych – odpornych na zarysowania, wysoką temperaturę i środki chemiczne oraz drewna litego: brzozy, buku, dębu i orzecha.
Początki firmy Szynaka Meble Sp. z o.o. sięgają 1957 roku kiedy to powstał mały zakład rzemieślniczy prowadzony przez Jana Szynaka (seniora) – ojca obecnego Prezesa. W 1985 roku zarządzanie zakładem przejął syn Jan Szynaka i w 1991 r przekształcił go w PPUHiE Szynaka. 1 stycznia 2001 roku powstał nowy podmiot prawny, który funkcjonuje pod nazwą Szynaka Meble Sp. z o.o. Świeże spojrzenie na zarządzanie i nowe koncepcje prowadzenia firmy zainicjowały jej dynamiczny rozwój. Pod kierownictwem Prezesów Alina i Jana Szynaka (syna) firma osiągnęła ugruntowaną pozycję na rynku oferując swoim klientom wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach. Nowoczesne technologie oraz  oryginalne wzornictwo stały się skutecznym narzędziem promocji zarówno przedsiębiorstwa,  jak i regionu. Styl oraz jakość na najwyższym poziomie łączone są z funkcjonalnością i trwałością.
Zniżki:
10% na cały asortyment od obowiązującej ceny – do wykorzystania w sklepie przy ulicy Grunwaldzkiej 10a

Usługi zegarmistrzowskie – Jarosław Mazurowski
Działalność istnieje od 1994 roku. Pan Jarosław  oprócz typowych usług zegarmistrzowskich proponuje również zakup różnego typu zegarków zarówno tych na rękę jak i ściennych.
Zniżki:
15% na usługi oraz asortyment

Valor Moda Męska – salon prowadzony przez Panią Justynę Zalewską
Salon istnieje od 2011 roku. Jest wyspecjalizowany w sprzedaży eleganckiej odzieży męskiej. Pani Jest w stanie modnie i pięknie ubrać mężczyznę na różne okazje w tym te wymagające od niego bardzo eleganckiego ubioru. Sklep podąża nieustannie za trendami i jest zawsze „ma czasie”.
Zniżki:
10% na wybrane towary – odzież obuwie

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top