Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » VII Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich

VII Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich

VII Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich

Mikołaj Kopernik kojarzy nam się z Toruniem – miastem, w którym się urodził, Olsztynem, którego bronił przed Krzyżakami, Lidzbarkiem Warmińskim, z którego zarządzał dobrami kapituły warmińskiej i Fromborkiem, gdzie został pochowany.

26 czerwca 2016 r. w Lidzbarku Warmińskim odbył się VII Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich. Do sportowej rywalizacji stanęło siedem drużyn – z miast kojarzonych z Kopernikiem, ale też i z Pieniężna, Lidzbarka Welskiego, Braniewa i Lubawy. Zaprezentowaliśmy się w ponad dwudziestoosobowym składzie: uczniowie, rodzice i nauczyciele ze szkoły podstawowej oraz przedstawiciele Urzędu Miasta w Lubawie i Miejskiego Ośrodka Kultury. Pięcioosobowa drużyna: Katarzyna i Marcin Raszkowscy, Violetta Lewandowska, Michał Kanterewicz i Henryk Mężykowski wzięli udział w sportowej rywalizacji. Zadania do wykonania to pompki, jazda rowerem przeciwskrętnym, ubranie modelki w strój ludowy, zabawa w kółko i krzyżyk. Zaprezentowała się także grupa gimnastyczna dziewcząt z klasy VI s przygotowana przez pana Henryka Mężykowskiego, zespół Papugi prowadzony przez pana Michała Kanterewicza oraz solistka Dominika Dąbrowska. Podczas trwania turnieju poszczególne miasta prezentowały się na przygotowanych stosikach, na których można było znaleźć foldery, albumy, rękodzieła, prace uczniów, regionalne smakołyki i wiele innych rzeczy. Nagłe załamanie pogody przerwało wspaniałą zabawę.

W sportowej rywalizacji najlepiej poradził sobie zespół z Torunia i to miasto za rok będzie organizatorem kopernikańskiego turnieju.

Artykuł/zdjęcia: Jolanta Knoblauch

Komentarze

Komentarze

Scroll to top