Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Weronika Miecznikowska Wicemistrzynią Polski!

Weronika Miecznikowska Wicemistrzynią Polski!

W ostatni weekend września w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce dla zawodników urodzonych w latach 1999-1998 (U16). W makroregionach awans na zawody wywalczyło 725 zawodników z 195 klubów lekkoatletycznych z całej Polski. LKS Lubawa reprezentowało trzech zawodników: Weronika Mieczkowska (rzut oszczepem), Mateusz Figger (rzut oszczepem), Maciej Nowakowski (bieg na 1000m). Zawody otworzył prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – Jerzy Skucha. Sukcesem okazał się rewelacyjny występ Weroniki Miecznikowskiej – podopiecznej trenera Leszka Kołodziejskiego. W jej koronnej dyscyplinie – rzucie oszczepem- wynik 40,56m uczynił ją Wicemistrzynią Polski. Rywalizacja w tej konkurencji była bardzo wyrównana, gdyż 8 zawodniczek miało zbliżone wyniki na listach krajowych. Warunki atmosferyczne oraz pora rozgrywania konkurencji 9:45 nie pomagały w osiąganiu dobrych rezultatów. Pochodząca z Kazanic zawodniczka jednak nie dała za wygraną i pokonała większość starszych rywalek. Po raz pierwszy zawodniczka naszego klubu zdobyła medal Mistrzostw Polski w pierwszym roku młodzika. Tym bardziej cieszy ten fakt, ponieważ za rok będzie możliwość powtórzenia tego sukcesu. Nasza oszczepniczka poczyniła w ciągu ostatniego roku ogromne postępy wydłużając rzut o ponad 14m co dało jej możliwość najpierw awansu, a później zdobycia srebrnego medalu Mistrzostw Polski Młodzików. Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonał Mirosław Witek niegdyś jeden z najlepszych polskich oszczepników, trener zwyciężczyni z SKLA Słupsk i rekordzistki Polski w tej kategorii wiekowej. Kolejny nasz oszczepnik Mateusz Figger zajął ostatecznie 9m w kraju z wynikiem 48,08m. Mateusz wystartował dobrze posyłając oszczep blisko rekordu życiowego niestety zabrakło 20cm żeby wejść do wąskiego finału gdzie były by kolejne 3 próby na poprawianie rezultatu końcowego. Ostatni nasz reprezentant Maciej Nowakowski wystartował na dystansie 1000m. Podopieczny Marka Tykarskiego zajął ostatecznie 5 miejsce w kraju z wynikiem 2:46,43s. Zawodnicy z województwa warmińsko- mazurskiego zdobyli na tych mistrzostwach łącznie 3 medale, tym bardziej cieszy fakt, że jeden z nich zdobyła nasza zawodniczka.

Tekst: Leszek Kołodziejski