Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » UM Lubawa » Winda od września będzie do dyspozycji pacjentów

Winda od września będzie do dyspozycji pacjentów

Winda od września będzie do dyspozycji pacjentów

Rozpoczęły się prace budowlane związane z instalacją windy dla osób niepełnosprawnych w Miejskim Ośrodku Zdrowia w Lubawie. Winda będzie zlokalizowana w części poradni dziecięcej, czyli  od strony ulicy Rzepnikowskiego. Dojechać nią będzie można na każdą kondygnację budynku, w tym piwnicę. W pracach budowlanych, oprócz samego zamontowania windy, przewidziane jest również wybudowanie kolejnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych, który umożliwi do niej dostęp. Prace związane z montażem osobowego dźwigu będą wymagały dodatkowo przebudowy stolarki okiennej i drzwiowej: wymianę drzwi w holu poradni dla dzieci zdrowych oraz okna w poczekalni.
Wykonawcą inwestycji jest firma Artmed, a jej wartość to nieco ponad 266 tys. złotych. Budowa windy zostanie sfinansowana ze środków Miejskiego Ośrodka Zdrowia oraz budżetu miasta w kwocie 135 tysięcy złotych.
Inwestycję wymuszają przepisy dotyczące funkcjonowania zakładów podstawowej opieki zdrowotnej oraz poprawa dostępności niepełnosprawnych pacjentów do usług medycznych, które świadczy Miejski Ośrodek Zdrowia. Z windy pacjenci będą mogli korzystać już na początku września.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top