Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Witaminowe Cittaslow 2015

Witaminowe Cittaslow 2015

Witaminowe Cittaslow 2015

W niedzielne popołudnie 27. 09. 2015 roku na terenie naszej szkoły odbył się coroczny festyn „Witaminowe Cittaslow”, na który tłumnie przybyli mieszkańcy Lubawy i okolic. Organizatorzy zapewnili gościom bogaty program i mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Po uroczystym otwarciu festynu przez Panią Dyrektor Elżbietę Kowalkowską na scenie wystąpił szkolny zespół muzyczny „Papugi”. Następnie muzykę filmową zaprezentował kwartet filharmonistów „Bel Suono”. W części artystycznej zgromadzeni mogli też posłuchać występu zespołu muzycznego „The Later”. Kolejne punkty programu stanowiły animacje taneczno-artystyczne w wykonaniu Macieja Remiszewskiego z „Remmic Art University” oraz pokazy gimnastyczne uczniów klas sportowych i zapaśników z „Sokoła Lubawa”. Po nich wystąpiła dziecięca grupa baletowa „Be Fit Studio” oraz szkolny zespół cyrkowy „Pantarej”. Wielu emocji i śmiechu dostarczył też turniej piłki nożnej „Dorosłe Dzieci” – piłkarzyki na Orliku. Na boisku w nietypowych strojach piłkarskich rywalizowały ze sobą trzy drużyny. Po zaciętej walce turniej zakończył się zwycięstwem samorządowców, przed rodzicami i nauczycielami z naszej szkoły. Ostatnim punktem programu była wspólna „Belgijka”.

Rozstrzygnięto też konkurs na „Najlepsze witaminowe ciasto”. Komisja konkursowa w składzie: Pan Wiesław Mergalski, Pan Ryszard Błaszkiewicz, Pani Agnieszka Socha i Pani Beata Bartnikowska nie miała łatwego wyboru. Rodzice uczniów z naszej szkoły przygotowali pyszne ciasta z pięknymi dekoracjami. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce – Nikodem Lewicki kl. VI b

II miejsce – Anastazja Kasprowicz kl. V d

III miejsce – Maciej Neumann kl. V b

Wyróżnienia: Jakub Jaworski kl. VI e, Anna Rolka kl. VI s oraz Alicja i Patrycja Rydel z kl. IV s

Podczas festynu można było odwiedzić stoisko Bractwa Rycerskiego Zamku Lubawa oraz podziwiać obrazy, które powstały podczas pleneru „Lubawa 2015 – piękno miasta z historią w tle”. Wśród dodatkowych atrakcji, o które zadbali organizatorzy festynu, znalazły się m.in. witaminowy rzut z nagrodą, aukcje, szkolna kwiaciarnia, spiżarnia pełna domowych przetworów, wystawa koszyków witaminowych, stoisko z biżuterią, ozdobnym szkłem i książkami. Była też galeria zdjęć uczniów. W szkolnej kawiarence na łasuchów czekały pyszne ciasta i kawa. Natomiast „Kuchenne rewolucje” królowały w stołówce szkolnej. Przygotowano bardzo bogate menu, np. grochówka, czernina „po lubawsku”, placki ziemniaczane, kluski ze skwarkami i inne smakowite potrawy. W trakcie rodzinnego pikniku odbył się również konkurs plastyczny dla najmłodszych w „Strefie Uśmiechu”. Dzieci mogły skorzystać z placu zabaw, trampoliny i ogromnej zjeżdżalni, fantazyjnie zapleść włosy, pomalować twarz lub zamówić swój portret. Panie pielęgniarki dbały o dobre samopoczucie naszych gości, przez cały dzień mierzyły chętnym poziom cukru i ciśnienia, udzielały rad.

Ładna pogoda i miła atmosfera towarzyszyła wszystkim, którzy postanowili skorzystać z zaproszenia i przybyli na „Witaminowe Cittaslow”. Organizatorzy jesiennego, rodzinnego świętowania pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, artystom, sportowcom, rodzicom, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie, życzliwość i pomoc w przygotowaniu dorocznego festynu.

Artykuł/zdjęcia: Aleksandra Majka/Łukasz Szauer

Komentarze

Komentarze

Scroll to top