Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Lubawie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Lubawie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Lubawie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie

25 kwietnia 2017r. uczniowie klas III B i III H odwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. Zwiedzili strażnicę, poznali wyposażenie samochodów strażackich oraz motorówki ratowniczej. Uzyskali dokładne informacje na temat trudnej pracy strażaków.

Praca strażaka kojarzona jest zazwyczaj z gaszeniem pożarów, jednak do zajęć strażaków należy także działalność ratownicza, likwidowanie wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, radiologicznym, ewakuacja ludności z zagrożonego terenu, likwidacja zagrożenia wodnego i drogowego.

Przybywając na miejsce zdarzenia do strażaków należy bardzo często udzielenie pierwszej pomocy medycznej. Nasi uczniowie mieli okazję kolejny raz przypomnieć zasady i przećwiczyć pierwszą pomoc. Zobaczyli wyposażenie pokoju, w którym przyjmowane są zgłoszenia do akcji, przypomnieli numery alarmowe oraz dowiedzieli się o skutkach wypalania traw.

Dużą atrakcją dla dzieciaków była możliwość sprawdzenia się w użyciu węża z wodą pod dużym ciśnieniem oraz wejście do wozu strażackiego. Niektórzy mieli okazję jazdy tym samochodem.

Opiekunami podczas wycieczki były: p. Beata Bartnikowska, p. Joanna Mazurowska i p. Agnieszka Hejda.

Artykuł/zdjęcia: Joanna Mazurowska

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top