Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Wycieczka uczestników WTZ do Brennej

Wycieczka uczestników WTZ do Brennej

Wycieczka uczestników WTZ do Brennej

W dniach 5-9 września grupa uczestników z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Ośrodka Aktywności w Lubawie, wraz z opiekunami, zwiedzała okolice Brennej – miasteczka w Beskidzie Śląskim. Podczas wycieczki mieliśmy okazję przyjrzeć się obyczajom Górali beskidzkich, poznać tradycje i historię tego terenu – które zostały przybliżone nam podczas niezwykle ciekawych i owocnych spotkań z tutejszymi mieszkańcami, kosztowaliśmy m. in. sera własnego wyrobu oraz podpłomyki, które samodzielnie wypiekaliśmy.

Mieliśmy też okazję zwiedzić wspaniałe zabytki i miejsca kultu religijnego, jak Klasztor na Jasnej Górze czy Wzgórze Zamkowe w Cieszynie.

Nie brakowało też rozrywek, które zapewniał nam Ośrodek Wypoczynkowy „ REGOR”, gdzie zamieszkaliśmy podczas tych pięciu dni: relaks w grocie solnej, ruch na siłowni, gry zręcznościowe, dyskoteka prowadzona przez sympatycznego Didżeja czy przejazd bryczką po górskich ścieżkach i na koniec naszego pobytu – pożegnalne ognisko.

Wspaniała pogoda, atmosfera wśród uczestników, zdrowe górskie powietrze- sprawiło, ze pobyt był niezwykle udany. Czekamy na kolejne wycieczki.

 

Materiał: WTZ przy Stow. nROA w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top