Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » XIX Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych – Lubawa 2017

XIX Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych – Lubawa 2017

XIX Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych – Lubawa 2017

Dnia 6 czerwca 2017 r. na Stadionie Łazienkowskim Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Łąkowa 8 w Lubawie odbyły się się XIX Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych – Lubawa 2017

Impreza ta mogła odbyć się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miejskiej Lubawa oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Iławie.

W zawodach sportowych wzięło udział około 240 zawodników niepełnosprawnych z terenu powiatu iławskiego. Rywalizowali oni w konkurencjach indywidualnych:

bieg na 60m, bieg na 200m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, rzut piłką palantową, rzut woreczkiem do celu oraz rzut do kosza
oraz w konkurencjach drużynowych:

przeciąganie liny, slalom z piłką do unihokeja, piłka nożna.
Uroczyste otwarcie Igrzysk nastąpiło na Stadionie Łazienkowskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie, podczas którego wciągnięto flagi na maszt i zapłonął znicz olimpijski. Imprezę zainaugurowały występy artystyczne, tj.: koncert muzyczny Miejskiej Orkiestry Dętej w Lubawie, pokaz sportowy zapaśników M.L.K.S „Sokół” oraz występ uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie, którzy zaprezentowali układ taneczno-gimnastyczny na stepach. Każdy z zawodników, biorących udział w Igrzyskach otrzymał pamiątkowy dyplom, medal i gadżet promujący miasto Lubawa; opiekunowie poszczególnych placówek odebrali również dyplom, nagrody rzeczowe i statuetki.

Igrzyska spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Lubawy, w tym także osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin i opiekunów. Zawodników niepełnosprawnych dopingowała liczna grupa uczniów klas sportowych Szkoły Podstawowej w Lubawie.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym niezwykłym wydarzeniu i kibicowali zawodnikom podczas ich sportowych zmagań na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie.

Imprezę zorganizowała Gmina Miejska Lubawa przy współpracy lubawskich placówek:

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubawie
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie
Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie
Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Ośrodka Aktywności
w Lubawie

Dom Pomocy Społecznej w Lubawie

Zadanie wspierali również:

Szkoła Podstawowa w Lubawie
Gimnazjum w Lubawie

Zespół Szkół w Lubawie

Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie

Ochotnicza Straż Pożarna w Lubawie

Miejski Ośrodek Zdrowia w Lubawie

Komisariat Policji w Lubawie

materiał ŚDS Lubawa

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top