Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » XX Kryterium Uliczne – bardzo udany jubileusz

XX Kryterium Uliczne – bardzo udany jubileusz

Dwustu zawodników, liczna publiczność i piękna pogoda przyczyniły się do uświetnienia XX kolarskiego Kryterium Ulicznego o Puchar Burmistrza Lubawy im. Edmunda Groszkowskiego. Wyścigi odbywały się przez całe niedzielne popołudnie, wiodąc liczącą 1800 metrów trasą wytyczoną ulicami Lubawy. Sprzyjające warunki zachęcały mieszkańców miasta do wyjścia z domu i przy spacerze na poobiednie lody – dopingowania kolarzy.
Szczególna, nie tylko z powodu okrągłego jubileuszu, ranga tegorocznej imprezy wynikała z faktu, że jeden z wyścigów umożliwiał zdobycie punktów w eliminacjach Mistrzostw Polski Kobiet. Fakt ten spowodował, że do Lubawy dotarły ekipy z nawet tak odległych miast jak Szczecin. Przed lubawską publicznością zaprezentowała się znana tu doskonale Zuzanna Skubaja, reprezentująca barwy TKK Pacific Toruń (a także LKK Ziemia Lubawska, punktując dla Lubawy i województwa warmińsko-mazurskiego w wyścigach Pucharu Świata). Bardzo chciała wygrać przed „swoją” publicznością, co niestety zakończyło się upadkiem, awarią roweru i wycofaniem z wyścigu.
Tym, którzy mieli więcej szczęścia albo wykazali się lepszym zmysłem taktycznym i współpracą z zespołem, przypadły nagrody pieniężne i rzeczowe. Wręczali je burmistrz miasta Lubawa Maciej Radtke, przewodniczący Rady Miasta Lubawa Jan Sarnowski oraz organizatorzy imprezy: prezes klubu LKK Ziemia Lubawska Jan Leliwa i dyrektor OSiR Jacek Różański. Ci ostatni zebrali od uczestników kryterium pochwały za wytyczenie technicznie ciekawej dla zawodników trasy, w której nie decydowała rozwijana prędkość, ale umiejętności taktyczne i współpraca zespołu. Szczegółowe wyniki już wkrótce na stronie Polskiego Związku Kolarskiego.
Już tradycyjnie przy okazji głównych wyścigów przeprowadzone zostały wyścigi rowerowe dla dzieci. Na krótkim odcinku młodzi adepci kolarstwa, na własnych rowerach i pod okiem gorąco dopingujących rodziców mogli po raz pierwszy spróbować swoich sił w wyścigu ulicznym. Na zakończenie kryterium rozlosowane zostały nagrody dla kibiców w trwającej przez całą imprezę loterii wraz z nagrodą główną, rowerem górskim.
Wprawdzie Kryterium to impreza finansowana przez miasto Lubawa, ale nie odbyłaby się bez pomocy sponsorów, a wśród nich: Lubawskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, firmy Szkłomal i spółdzielni SRH Rolnik.


This image requires an alt attribute.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top