Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » XXIII Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych – Łódź 16-18.06.2017

XXIII Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych – Łódź 16-18.06.2017

XXIII Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych – Łódź 16-18.06.2017

Po raz kolejny nasi młodzi lekkoatleci ze szkół podstawowych reprezentowali nas aa krajowym finale czwartków lekkoatletycznych, który odbył się w Łodzi. Na Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych pojechali przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie. Mimo, że pogoda zdecydowanie nie sprzyjała osiąganiu dobrych wyników to nie zabrakło życiówek i doskonałych miejsc w zawodach, w których startowało około 3,5 tyś. młodych lekkoatletów.

Pierwszego dnia uczestnicy musieli przebrnąć przez eliminacje aby następnego dnia wystąpić w półfinałach lub w finałach.
W konkursie skoku w dal wystąpiły:
– Maria Grzybińska- SP Lubawa- IV klasa- 3,87m- 16miejsce,
– Karolina Taranowska- SP Lubawa- V klasa- 4,51 (PB) i awans do finału- 9m.
W konkursie rzutu piłeczką palantową wystąpili:
– Julia Ochlak- SP Złotowo- V klasa- 33,5m- 31 miejsce
– Marta Miesikowska- SP Złotowo- V klasa- 39,5m- 19 miejsce,
– Martyna Strużyńska- SP Lubawa- V klasa- 49m- 11 miejsce,
– Fabian Kozłowski- SP Złotowo- VI klas- 54m- 23 miejsce,
– Paweł Fafiński- SP Złotowo- VI klasa- 62m – 10 miejsce.
W biegu na 60m wystąpili:
– Marta Zalewska- SP Lubawa- VI klasa- 8,65s- 19 miejsce,
– Mateusz Jackowski- SP Lubawa- V klasa- 8,40 ( w eliminacjach)- 5 miejsce (8,52)- warto przypomnieć, że Mateusz w ubiegłym roku zdobył 1 miejsce na Grand Prix Polski. Cieszy fakt , że prezentuje on ciągle wysoką formę chociaż ambicje Mateusza były jeszcze większe. Ale pamiętajmy 5 miejsce w kraju jest powodem do dumy, a ambicje zawodnika oczywiście cieszą.

– Paulina Fafińska- SP Złotowo- IV klasa- to właśnie Paulina osiągnęła największy sukces z naszej grupy. Pierwszego dnia wygrała bieg eliminacyjny z czasem 8,65s, aby następnego dnia osiągnąć w półfinale znakomity czas 8,62 i dostać się do finału. W finale Paulina zajęła 2 miejsce i uzyskała czas 8,67.
Gratulacje dla wszystkich uczestników finału i osób które przygotowywały na lekcjach, obozach i treningach młodych adeptów „KRÓLOWEJ SPORTU”.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top