Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Inne » „Za mundurem kultura sznurem”

„Za mundurem kultura sznurem”

„Za mundurem kultura sznurem”

 29 maja odbył się finał akcji „Za mundurem kultura sznurem”, połączony z Dniem Działacza Kultury. Teraz już nikt nie powie, że harcerze i zuchy nie wiedzą nic o savoir- vivre, itd. Wszystko zaczęło się o 10:00 w MOKu występem Grupy Teatralnej Ło/men. Z zaproszenia na spektakle skorzystało około 60cioro przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola w Lubawie. Mogliśmy dowiedzieć się jakich zachować unikać w kinie, teatrze, czym warto kierować się w życiu i o postawach godnych kulturalnych harcerzy i zuchów.
Po dużej dawce sztuki wszyscy zgłodnieliśmy, więc udaliśmy się na pyszny obiad do Karczma „Nad Sandelą”. Pełni sił i szczęśliwi z ciepłego posiłku udaliśmy się dalej.
Z harcerską kulturą dotarliśmy do ŚDS-u, gdzie przeprowadzony został quiz, tańczyliśmy tańce regionalne, integrowaliśmy się z podopiecznymi ośrodka i świetnie się bawiliśmy. Na bardzo wysokich poziomie wiedzy utrzymały się obydwie drużyny: Stevy i Homeostaza- był remis.
Po powrocie do MOK-u obejrzeliśmy nagranie z występu 19 Iławska Gromada Zuchowa ,,Niedźwiedzia Gromada” w piosence „Plastelina”. Szkoda, że zuchy nie mogły do nas przyjechać. Zobaczyliśmy jeszcze krótki filmik o kulturze i sztuce, a potem odbyły się zajęcia z Banku Spółdzielczego.
Warsztaty z ekonomii, oszczędności i znajomości odpowiedniego zachowania z instytucjach takich jak bank cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Za każdą dobrą odpowiedź można było zgarnąć cukierka, a dla najlepszych na końcu czekały nagrody! Wszyscy byliśmy pod wrażeniem, w szczególności pamięci zuchów co do szczegółów oraz ich wiedzy. Sprawdziliśmy również, czy pieniądze są prawdziwe pod ultrafioletem.
Wyczerpani całodniowymi zmaganiami punkty z gry miejskiej przenieśliśmy na okolice budynku, a po ich zrealizowaniu odbyła się gala nagród, które ufundował Urząd Miasta Lubawa. Otrzymaliśmy również upominki z napisem „Lubawa Kocha Dzieci”, to prawda! Wszyscy byli szczęśliwi, w szczególności z faktu, że były same I miejsca, bo dla nas każdy jest zwycięzcą!
Dziękujemy za wsparcie z każdej formie, za udział w akcji i za wspólnie spędzony czas!

Kierujemy gorące podziękowania do osób, firm i instytucji  bez których to wszystko by się nie odbyło:
– harcerzy i zuchów z Hufiec ZHP w Iławie
– Urzędu Miasta Lubawa
– Banku Spółdzielczego z Lubawy
– Karczmy „Nad Sandelą” i Pana Wiesława Mergalskiego
– Pana Zbigniewa Kowalskiego
– Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie
– Grupa Teatralna Ło/men
– Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie
– Przedszkola Miejskiego w Lubawie
i wszystkich, którzy przyczynili się do tego wydarzenia!

25 Lubawska Drużyna Starszoharcerska im. phm. Bronisława Grzymowicza

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top